690 680 960

Klientów coraz mniej. Sklepy skracają godziny otwarcia

Wiele sieci handlowych podjęło decyzję o zmianie godzin otwarcia swoich sklepów. Będą one otwierane później i zamykane wcześniej. Dotyczy to m.in. Żabki, Biedronki czy Stokrotki.

W ostatnich dniach w sklepach spożywczych występuje znacznie mniejszy ruch niż dotychczas. O ile po pojawieniu się w naszym kraju pierwszych przypadków koronawirusa, klienci szturmem ruszyli na zakupy, to obecnie kupujących jest niewielu. Jak nam wyjaśnia pracownica jednego z lubelskich marketów, w ubiegłym tygodniu notowany był nawet trzykrotnie większy obrót niż w poprzednich miesiącach.

– Wiele osób się przestraszyło, że sklepy zostaną zamknięte. Chodziły bowiem tego typu plotki. Dlatego też ludzie robili zapasy wykupując wszystko co ma długi termin przydatności do spożycia. Obecnie klienci są, jednak jest ich zdecydowanie mniej. Kupują też głównie podstawowe rzeczy typu pieczywo, nabiał czy wędlina. Jeżeli zaś chodzi o obrót, jest on ponad połowę mniejszy, niż w lutym – mówi pani Anna.

Dlatego też wiele sklepów postanowiło skrócić godziny otwarcia swoich placówek. W poniedziałek decyzję taką ogłosiła sieć Żabka, której sklepu do odwołania będą otwarte od godz. 7:00 do godz. 22:00. W podobny sposób postąpiła sieć Biedronka, której markety będą czynne w godzinach od 8:00 do 20:00. Z kolei sieć Stokrotka swoje sklepy otwierać będzie o godz. 8:00 zaś zamykać o godz. 19:00. W przypadku sklepów franczyzowych, decyzję podejmuje właściciel. Również sklepy budowlane postanowiły skrócić czas pracy. Leroy Merlin i Castorama czynne będą do godz. 20:00. Nie skraca godzin otwarcia sklepów zaś sieć Lidl.

(fot. lublin112)

53 komentarze

 1. mały ruch i na asfalcie i w sklepach … czynne 08.00 -15.00 wystarczy.

 2. PO przeżyliśmy to i wirusa przeżyjemy.

  • Po 5 latach z pis przy władzy wirus nam nie groźny, damy radę pogonić jedno i drugie 😁

 3. Powiem krótko,wymyślona epidemia i panika,szkoda tylko że konsekwencje gospodarcze będą prawdziwe.

 4. Olo ,to mówisz że ten wirus to ściema ? a te setki zmarłych z jego powodu to pewnie mistyfikacja ?

  • Olo twierdzi, że to Truman Show i wszyscy go okłamują. Wolność słowa wolnością słowa ale powinni dla dobra ogółu wyłączyć komentarze na ten trudny okres bo to tak jak małpie dać brzytwę.

 5. BANDA DURNIOW. Niedlugo większość z was skończy w szpitalu a tu będzie brak respiratorow! Tak, pisowcy i inni. Wszyscy będą solidarnie umierać.

 6. I dobrze!,po co ma być sklep otwarty np do 22,gdzie chodzi tylko dwóch klientów.I to nawet nic nie kupują tylko zwiedzają i denerwuja!!!

 7. Aż spadłem z rowera z wrażenia

 8. Kiedy czytam jak niektórzy sobie mordy wycierają tym całym PO czy Pisem to się zastanawiam czy im ktoś za to płaci? W którejś partii jesteście? Przecież wszyscy to „jedna rodzina”. Ktoś tu słusznie napisał że kogo nie wybrać to i tak będą rządzić ci sami. Jedni i drudzy zrobili dla tego kraju „wiele dobrego”. Tu nawet nie ma na kogo głosować. Rzecz jasna w innych krajach nie jest inaczej bo wiadomo kto zawsze pcha się do „koryta”.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku