Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Kilkanaście stacji napraw rowerów, siłownia nad zalewem i punkt informacji. Kolejne udogodnienia dla turystów na Roztoczu

Siłowania zewnętrzna przy zalewie w Krasnobrodzie już działa, teraz uruchomione zostaną samoobsługowe stacje naprawy rowerów zaś w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość w Wysokiem startuje weekendowy Punkt Informacji Turystycznej. Roztocze rozwija się na turystów.

Od jutra na Roztoczu dostępnych będzie kolejnych kilkanaście samoobsługowych stacji napraw rowerów. Na terenie gmin Adamów, Józefów, Krasnobród, Szczebrzeszyn, Zamość i Zwierzyniec dobiega właśnie końca ich montaż. Zostały one zakupione w ramach partnerskiego projektu współpracy pomiędzy Lokalnymi Grupami Działania Nasze Roztocze i Ziemia Zamojska w ramach rozbudowy infrastruktury turystycznej na tym terenie. Lokalizacje stacji zostały tak dobrane, aby znajdowały się w miejscach najchętniej uczęszczanych przez rowerzystów.

W sobotę 11 lipca w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość w Wysokiem startuje również weekendowy Punkt Informacji Turystycznej. Punkt w sezonie wakacyjnym będzie czynny w weekendy, w każdą sobotę i niedzielę w godzinach od 10:00 do 16:00. Jak wyjaśniają władze gminy Zamość, decyzja o uruchomieniu punktu zapadła dzięki coraz większej popularności, jaką ma wśród turystów nowa i bezpieczna ścieżka rowerowo-piesza Sitaniec – Nielisz, zbudowana wzdłuż wyremontowanej ostatnio drogi wojewódzkiej nr 837. Cieszy się ona rosnącą popularnością zwłaszcza wśród miłośników turystyki rowerowej.

– Zlokalizowanie Punktu Informacji Turystycznej Gminy Zamość w ośrodku kultury pozwoli turystom nie tylko zasięgnąć informacji o innych atrakcjach w Gminie, ale także bezpłatnie skorzystać z toalety, zwłaszcza że baza „przystanków” dla rowerzystów wzdłuż nowej trasy jest jeszcze słabo rozwinięta – wyjaśnia Wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński.

Lokalna Grupa Działania Nasze Roztocze w ostatnim czasie rozbudowała również infrastrukturę turystyczną na terenie gminy Krasnobród. Przy zielonym szlaku Nordic Walking biegnącym wokół zalewu w Krasnobrodzie zostały zamontowane elementy siłowni zewnętrznej: wioślarz, wahadło+biegacz+twister, odwodziciel i steper, twister i wahadło oraz 2 zestawy do ćwiczeń. Dodatkowo ustawiono ławki i tablice informacyjne z przebiegiem tras Nordic Walking na terenie gminy.

(fot. LGD Nasze Roztocze, GOK gminy Zamość)

6 komentarzy

  1. Czyli zamiast elektrycznych pojazdów uderzamy w łańcuch-mobilność.
    Jaki kraj takie reformy 😉

  2. A ja dla miłośników wypoczynku mam propozycję , przyjmę psa na okres urlopu właściciela , jest piękna buda , duźe podwórko i ja na czasie , nie jest to hotel dla psów , opieka gwarntowana bo lubię psy , kontakt przez 112.

  3. Ile to juz takich silowni wybudowano i stoja puste?

  4. Mnie tam nie zachęca to do odwiedzenia Roztocza. Rozbudowują infrastrukture żeby rowerzyści mogli potrącać dzieci na chodniku.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo