Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kilkanaście dzików na Czechowie. Pokonując ulicę skorzystały z przejścia dla pieszych (wideo)

Po raz kolejny na terenie Lublina zaobserwowano liczącą kilkanaście osobników watahę dzików. Tym razem zwierzęta udały się na Czechów.

W poniedziałkowy wieczór Lublin ponownie odwiedziła wataha dzików. Tym razem zwierzęta zauważono na ul. Kosmowskiej. Przemieszczały się od strony górek czechowskich w stronę pobliskiego osiedla.

Łącznie było to kilkanaście zwierząt, zarówno dorosłych jak też młodych warchlaków. Jak wyjaśnia Pan Adrian, który przysłał nam nagranie, dziki odczekały na chodniku aż ulicą nie będzie jechał żaden pojazd, wtedy korzystając z przejścia dla pieszych przemieściły się na drugą stronę jezdni.

Główną przyczyną coraz częstszych wizyt dzików w mieście, jest poszukiwanie przez nich pożywienia. Otwarte śmietniki są dla nich bardzo kuszące gdyż znajdują tak znaczne ilości wyrzucanego przez ludzi jedzenia.

(wideo – nadesłane – Adrian)

38 komentarzy

  1. Watacha to może być wilków.

  2. Watacha to może być serial.

  3. Podziękować trzeba TBV, które przegoniło dziki, a nie jedzenie wyrzucane przez ludzi. Znam górki czechowskie jak własną kieszeń. Tam gdzie niedawno zrobili kawałek dróżki czy chodniczka, najwiecej dzików żerowało, oraz za strzelnicą. Mnóstwo zbuchtowanej gleby. Kto chodzi to widział.

    • Górki sa juz dawno zabudowane i caly czas dogeszczane zabudowa jednorodzinna od strony Zelwerowicza, wiec TBV juz tu niewiele zmieni.

Z kraju