690 680 960

Kilkadziesiąt nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Rośnie liczba chorych w woj. mazowieckim

Ministerstwo Zdrowia podało nowe dane dotyczące zakażeń koronawirusem na terenie Polski. Liczba osób z pozytywnym wynikiem osiągnęła 287 osób.

Są nowe dane dotyczące zakażeń koronawirusem w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 36 zakażeniach.

– Mamy 36 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 28 osób z woj. mazowieckiego, 4 osób z woj. śląskiego, 2 osób z woj. dolnośląskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i woj. opolskiego – czytamy w komunikacie ministerstwa.

W sumie liczba osób, które zostały zakażone koronawirusem: 287/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2, na dzień 18 marca 2020 r. na terenie województwa lubelskiego:
1. Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem – 15.
2. Liczba osób poddanych kwarantannie – 1103.
3. Liczba osób objęta nadzorem epidemiologicznym – 4716.
4. Liczba przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi – 22 /1.
5. Liczba przebadanych próbek przez ostatnią dobę – 155, z czego wszystkie miały wynik negatywny.

(fot. lublin112.pl)

7 komentarzy

 1. Ale idzie. Pamiętajcie o zakupach żeby gwoździ nie zabraklo

 2. MZ nie będzie już podawało powiatów gdzie pojawiły się nowe przypadki. Będą tylko województwa. Teraz mamy żyć na czują.

  • abdul wisimulacha

   Bardzo dobrze.
   Potem taka gawiedź jak ty będzie szczuć ludzi przeciwko sobie i organizować marsze z widłami i pochodniami pod domy chorych.

 3. Bardzo dobrze ! Wiecej z zagranicy zwiescie! Tysiące ludzi za darmo zwożą, ludzi którzy uciekają a napewno część z nich jedzie z wirusem. Dobrze powiedzial jakis tam gostek ze pod koniec tygodnia bedzie 4cyfrowa liczba. Cudzoziemców nie wpuszczaja ale Polaków co wypierniczyli za granice ściągają na umór… Gdzie tu logika….

  • @…
   przyjadą do Ciebie,
   przywiozą wirusa, gmo, gender i lgbt + sodomię i gomorię

 4. A niech przyjeżdzają gdzie chcą i tak każdy z nas ze sobą nic na tamten świat nie zabierze,ale niech nasi kochani politycy nie płaczą że rośnie liczba zakażonych, bo rosnąć będzie skoro z zagranicy polaczki wracają a oni na to pozwolili…

  • Poczytaj troszeczkę o tym co się dzieje w ekonomi i sektorze bankowym to przestaniesz się przejmować pandemią. Możesz to na razie wypierać, ale na naszych oczach powoli staje się to co powiedział Kononowicz. Im wcześniej ludzie to zrozumieją tym lepiej będą mogli się na to przygotować. Jeśli ktoś jeszcze twierdzi ze padająca giełda i zatrzymanie gospodarki minie z końcem korona wirusa to jest naiwny. Sektor bankowy to taka cudowna rzecz która jak upadnie to twoje pieniądze przepadają ale długi i kredyty już nie. W USA jak nie spłacasz hipoteki to zabierają ci dom i jesteś z bankiem rozliczony, a w europie sprzedają go za grosze a reszta długu ci pozostaje. Powiedzmy że wprowadzą Polskę bezgotówkową wiec nawet do pracy na czarno nie pójdziesz bo ci wszystko zabiorą. Ale spokojnie zawsze będziesz mógł sobie skoczyć z wieżowca jak nie będziesz chciał być niewolnikiem do końca życia. Więc bój się korono wirusa bo to na niego nasz rząd będzie zwalał winę a nie na głupią politykę monetarną.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska