Kilkadziesiąt minut walczyli o jego życie, mężczyzna zmarł w szpitalu (zdjęcia)

W minioną sobotę nad Jeziorem Firlej przez kilkadziesiąt minut ratownicy walczyli o życie 38-latka, który zniknął pod wodą. Po reanimacji mężczyzna trafił do szpitala, niestety w niedzielę 38-latek zmarł.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę po godzinie 17:30 nad Jeziorem Firlej w powiecie lubartowskim. Służby ratunkowe zostały zaalarmowane o tonącym mężczyźnie. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Zadysponowano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Mężczyzna został wyciągnięty z wody przez świadków, a następnie przystąpiono do resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Akcję reanimacyjną prowadzono kilkadziesiąt minut. Ostatecznie mężczyznę przetransportowano do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 38-latek pływając na materacu prawdopodobnie ześlizgnął się z niego, wpadł do wody i zaczął się topić. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala, niestety w niedzielę 38-latek zmarł. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

 

 

(fot. nadesłane Magdalena, Bartłomiej, Jacek Budka)

Zobacz również

8 komentarzy

 1. Stoją wieśki z Lubartowa i się gapią…

  • no właśnie. przyjechali nad wodę, ale jak kogoś przez godzinę reanimują, to wszyscy na baczność i stoją w miejscu. a jak śmigłowiec leciał…

 2. Wiesniaki…

 3. A co mieli robić ? bawić się jak człowiek umiera ? puknijcie się w czoło i to wy zachowujecie się prostacko .

  • Powinni się rozejść na swoje kocyki a nie kibicować strażakom przy ratowaniu życia. Każdy wieśniak z komórką w łapie nie przepuści okazji a nuż da się coś nagrzać i wrzucić do sieci, 5 min sławy jak nic.

  • Dokładnie tak.
   Byłam tam wtedy, również staliśmy, bo kiedy widzi się nieprzytomną osobę, próbę jej ratowania to proszę uwierzyć, że nagle nie ma ochoty cieszyć się ze słońca, pływać w jeziorze czy jeść lody… Później cały wieczór człowiek się tylko zastanawiał czy z tą osobą jest już wszystko w porządku. Bardzo przykra informacja. Współczucia dla całej rodziny tego Pana, która wtedy była przy Nim.

 4. ręce w kieszeni i stoją „teatrzyk” oglądają, co za społeczeństwo

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7349zł 0.44%
  • GBP 5.2617zł 0.47%
  • EUR 4.5306zł 0.62%
  • CHF 4.1601zł 0.58%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika