Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kilka tysięcy kaczek już padło, łącznie w okolicy jest ok. 50 tys. ptaków. Przyczyną ptasia grypa

Ognisko ptasiej grypy wykryto w powiecie łęczyńskim. Hodowane w jednym z gospodarstw kaczki zaczęły padać jedna za drugą. W stadzie znajduje się kilkanaście tysięcy tych ptaków.

We wtorek Wojewódzki Lekarz Weterynarii w Lublinie poinformował o wykryciu w miejscowości Kaniwola w gminie Ludwin w powiecie łęczyńskim ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków. Choroba pojawiła się w gospodarstwie, w którym znajdowało się 11 340 kaczek. Te nagle zaczęły padać jedna za drugą. Obecnie doliczono się już kilku tysięcy martwych ptaków.

Jak wyjaśnia Agnieszka Strzępka z Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie, sytuacja jest poważna, gdyż w bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się kolejne gospodarstwa, w których hodowane są te ptaki. Są to dwa stada liczące łącznie około 42 tys. kaczek.

W gospodarstwie pracują służby weterynaryjne. Zaplanowano, że jutro we wczesnych godzinach porannych rozpocznie się szacowanie strat, a następnie ruszy proces likwidacji i utylizacji ptaków. Oczyszczenie gospodarstwa ma nastąpić w ciągu najbliższych dwóch dni,

(fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne)

8 komentarzy

  1. Oby tylko ta grypa nie doszła do naszego Wodza na Żoliborzu dla niego może być bardziej zabójcza niż COVID 19

  2. Kwa Kwa Kwa a mi nic nie jest xD

  3. Kaczki, jest jakaś nadzieja na kaczora ??

  4. Jest szansa że dojdzie na Żoliborz!

  5. Czas skończyc z tymi wielkopowierzchniowymi monokulturami, w których zwierzęta duszą sie we własnym sosie

  6. Naprawdę bardzo dziwne. Tysiące zwierząt ściśnięta , bez możliwości ruchu, karmiona g*wnem i antybiotykami, a potem pseudo-człowiek dziwi się, że pojawiają się bakterie i wirusy! Zagłada ludzka coraz bliżej – i bardzo dobrze.