Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

Kierujący audi miał niemal 3 promile, posiada dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów. Zatrzymali go świadkowie

Niemal 3 promile alkoholu w organizmie miał kierujący audi, którego zatrzymali wczoraj na drodze mieszkańcy gminy Łopiennik Górny. Mężczyzna jechał ,,zygzakiem”, hamował i przyspieszał. Wkrótce 61-latek stanie przed sądem.

Wczoraj na jednej z dróg na terenie gminy Łopiennik Górny w powiecie krasnostawskim dwaj mieszkańcy tej gminy w trakcie jazdy zauważyli kierującego samochodem osobowym marki Audi, który jechał wężykiem, nagle bez powodu hamował i przyspieszał.

Świadkowie podejrzewając, że mężczyzna może być nietrzeźwy, nie zawahali się ani na chwilę, zajechali mu drogę, zabrali kluczyki do auta i od razu powiadomili odpowiednie służby.

Jak się okazało po badaniu alkomatem, 61-latek miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Policjanci ustalili także, że mężczyzna posiada dwa aktywne zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, wydane przez sąd. 61-latkowi z gminy Łopiennik Górny grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

19 komentarzy

  1. Kolekcjonerzy aktywnych zakazów kierowania a do tego po spożyciu, z marszu powinni mieć rekwirowane samochody bo to jedyny skuteczny sposób na nich, na wyeliminowanie ich z naszych dróg

  2. Pewnie cala wies wiedziała

  3. z urzędu złamanie pierwszego zakazu powinno kończyć się odsiadką, na początek z pół roku

  4. 3. zakaz, jak nic! A potem 4., 5., 6. itd.

  5. Co za różnica, czy ma jeden zakaz, dwa, czy trzy. Pewnie poprzednia kara zawieszenia z jazde po pijaku mu sie skonczyla, wiec znowu zaczal wsiadac z a kolko. Polskie sady bardzo liberalnie traktuja jazde po pijaku i lamanie zakazow, wiec do wiezienia na pewno nie pojdzie. Co najwyzej dostanie kare w zawieszeniu.

  6. … jakby mu zabrali samochód to by nie jeździł..pijak zasr**y!!!!!