Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kierującemu peugeotem grozi nawet 30 tys. złotych grzywny

Wkrótce przed sądem stanie mieszkaniec gminy Markuszów, który wybrał się w podróż peugeotem, pomimo tego, że nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę pojazdu. 60-latkowi grozi grzywna w wysokości nawet 30 tys. złotych.

W miejscowości Olempin w gminie Markuszów policjanci z Kurowa zatrzymali do kontroli kierującego osobowym peugeotem. Za kierownica auta siedział 60-letni mieszkaniec gminy Markuszów.

Jak się okazało, mężczyzna nie posiada prawa jazdy, ma natomiast dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Dodatkowo pojazd, którym się poruszał, nie miał ubezpieczenia oraz aktualnego przeglądu technicznego.

W związku z tym, policjanci zatrzymali kierującemu dowód rejestracyjny pojazdu oraz powiadomili Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Sprawę kierowania samochodem bez uprawnień i wbrew zakazowi rozpatrzy wkrótce sąd. 60-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 5 oraz grzywna nawet do 30 tysięcy złotych.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

9 komentarzy

 1. Hahaha …..pewnie ma to gdzieś ile mu grozi bo prucz tego że nie ma mózgu ,nie ma też żadnych oficjalnych dochodów

 2. Niby 60-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 5 oraz grzywna nawet do 30 tysięcy złotych, ale sprawę rozpatrzy wkrótce sąd,
  a z polskimi sądami różnie bywa.
  Zwłaszcza jak oskarżony jest z tzw. lepszego sortu.

  • taaaaaak – jeszcze sobie odszkodowanie przyznają za walkę z „pisowskim reżimem”

  • Jak to jest lewacka czerwona ścierka to mu nic nie zrobią WOLNE SĄDY

  • Może tak, może nie. Za to UFG jest tak samo sprawiedliwe dla wszystkich. 6020 zł ma pewne jak w banku. Pod warunkiem, że nie wyjdzie na jaw, że to nie pierwszy raz i np dołożą za zeszły rok 5600 zł.

 3. Dziadek na stare lata będzie…. „grzał puchę”

 4. Podobnie jak Najsztub-bez uprawnień do prowadzenia samochodu, brak aktualnego przeglądu tech., bez obowiązkowego ubezpieczenia OC. Gdyby jeszcze potrącił staruszkę „przebiegającą” przez przejście, byłby na bank uniewinniony…

 5. Niestety ale do rodaków może dotrzeć tylko kara finansowa. Prośby i groźby nic nie dają. Nasza historia i brak szacunku dla prawa, kombinowanie jest w naszym DNA. Rozbiory, faszysci oraz komunizm wychował pokolenia w takiej postawie. Wtedy było to zrozumiałe, ale czasy i świat się zmienił…

 6. Niezła kumulacja,stary a głupi

Wiadomości z info112