Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Kierującemu motocyklem zabrakło wyobraźni. Jechał bez uprawnień, a na liczniku miał ponad 160 km/h

30-latek nie miał uprawnień do kierowania motocyklem, wyprzedzał „na zakazie” i jechał ponad 166 km/h. Wkrótce jego sprawą zajmie się sąd.

W minioną sobotę po południu policjanci patrolujący okolice Stoczka Łukowskiego w powiecie łukowskim zauważyli motocyklistę, który nie zważając na „zakaz wyprzedzania” wyprzedził jadący przed nim w tym samym kierunku samochód. Jednak to nie było jego jedynie przewinienie.

– Mundurowi sprawdzili prędkość jadącego jednośladu. Okazało się, że motocyklista poruszał się w obszarze niezabudowanym z prędkością przekraczająca 166 km/h. Zatrzymany do kontroli drogowej 30-latek z gminy Łuków nie potrafił logicznie wytłumaczyć swojego postępowania, chciał jak najszybciej zakończyć „spotkanie z policjantami”. Bardzo szybko okazało się dlaczego. Mundurowi ustalili, że kierujący motocyklem marki Suzuki 30-latek nie ma uprawnień do kierowania takim pojazdem – relacjonuje asp. szt. Marcin Józwik z łukowskiej Policji.

Wkrótce sprawą mężczyzny zajmie się sąd. Za naruszenie zakazu wyprzedzania, jazdę z nadmierną prędkością i kierowanie motocyklem bez uprawnień grozi mu wysoka grzywna, ograniczenie wolności, a nawet kara aresztu. Dodatkowo 30-latek musi się też liczyć z sądowym zakazem kierowania pojazdami.

10 komentarzy

  1. … troskliwy i odpowiedzialny mąż i ojciec, głowa rodziny

  2. Patrząc na niektóre motocykle i zachowania motocyklistów nasuwa się wniosek,że dużo motocyklistów jeżdzi bez uprawnień,badań technicznych i obowiązkowego oc.

  3. trza było wjechać na warsztat ,przemalować i gwiazdki by znikły

  4. Gdyby się rozwalił jakież by było larum , że zginą młody chłopak , że rodzina na prezent si żeby nie komentować. Nie bez przyczyny powstało przysłowie ,, Mądry Polak po szkodzie „

  5. Coś mi się wydaje że za nic będzie miał te sądowe zakazy i że jeszcze o nim nie raz przeczytamy

  6. Odi Profanum Vulgus

    Przecież u nich to standard. Co drugi albo bez prawka, albo pojazdem niedopuszczonym do ruchu i bez ubezpieczenia.

  7. motogłupek

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo