Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kierowca DAF-a nie zdołał wyhamować. Wjechał w pasażerskiego busa (zdjęcia)

Jedna osoba została poszkodowana w zderzeniu trzech pojazdów, jakie miało miejsce na trasie Lublin – Lubartów. Na miejscu pracują policjanci, są utrudnienia w ruchu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 10 w Ciecierzynie koło Lublina. Na drodze krajowej nr 19 Lublin – Lubartów zderzyły się trzy samochody: osobowy, bus pasażerki i ciężarowy. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, wszystkie pojazdy poruszały się w kierunku Lubartowa. Na wysokości drogi prowadzącej do Dysa, kierowca ciężarowego DAF-a wjechał w tył busa, ten zaś uderzył jeszcze w znajdujące się przed nim suzuki.

W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba. Pasażerkę busa przetransportowano do szpitala. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności wypadku. Występują utrudnienia w ruchu. Zablokowany jest jeden pas jezdni.

Kierowca DAF-a nie zdołał wyhamować. Wjechał w pasażerskiego busa (zdjęcia)

Kierowca DAF-a nie zdołał wyhamować. Wjechał w pasażerskiego busa (zdjęcia)

Kierowca DAF-a nie zdołał wyhamować. Wjechał w pasażerskiego busa (zdjęcia)
(fot. lublin112)

17 komentarzy

 1. Wina fotoradaru. Wpierw ten zmusił kierujących do rozpędzenia się znaczenie ponad prędkość dopuszczalną, by potem, niespodziewanie, tuż przed fotoradarem, zmusić kierującego do gwałtownego hamowania.
  Ale spokojnie. Zaraz znajdą się przeciwnicy tej teorii, twierdzący, że gdy na zderzaku siedzi nam rozpędzona ciężarówka, to nie możemy hamować. Wtedy możemy przejechać na czerwonym, albo wjechać pod pociąg, bo hamowanie to powodowanie zagrożenia.

 2. Z tej górki, to ciężarówką powinno się zjeżdżać na dwójce. Zawsze obowiązywała w ciężarówkach zasada, że z górki zjeżdża się na takim biegu, na jakim by się na górkę wjeżdżało.
  Na tym zjeździe hamulce się nie spalą, bo górka krótka, ale jak widać, jednak „hamulców zabrakło”, więc trzeba było jechać wolniej.

  • Podobają mi się Twoje teorię czy mógłbyś wziąć udział w rozwiązaniu katastrofy smoleńskiej?

  • Na dwójce ?to się ciężarówką rusza z miejsca A nie zjeżdża z góry.

  • Geniuszu wiesz ja wygląda drugi bieg w Ciężarówce… czemu wypowiadasz się o sprawach o których nie masz zielonego pojęcia,, chcial bym zobaczyć ten drugi bieg na tej górce….

 3. Belarze to potrafią zap…ać 110. Jechałem parokrotnie za nimi to wiem co piszę Wariaci.

  • Haha no na pewno ciężarówką 110 leciał ! Nie kompromituj się ?

   • Wie co mówi. Ja, z racji wykonywanego zawodu jeżdżę za ciężarówkami, takimi z szerokim, długim lub ciężkim ładunkiem i uwierz mi, ze często prują z górki nawet 115 kmh.

 4. Zysk ze sprzedaży słomy na mandat.

 5. Standard w tym miejscu. Teren zabudowany, przejście przy szkole, a jak jedziesz 60 to naczepą siedzi pół metra od zderzaka. Zdarzało mi się nawet że taki baran podjedzie na centymetry i miga jeszcze długimi bo mu za wolno.

 6. Łot is dys?

 7. Pomijając wszystkie inne aspekty, nie byłoby rannych gdyby nie to, że oparcia ostatniego rzędu siedzeń w tych busikach opiera się o tylne drzwi – czyli w momencie uderzenia „od tyłu”, siedzący w ostatnim rzędzie od razu dostają w plecy!

Z kraju