Kierowca ciężarówki zatrzymał się na parkingu, z naczepy usłyszał dziwne odgłosy. W środku byli obywatele Afganistanu

Niemały szok przeżył kierowca ciężarówki, kiedy okazało się, że w naczepie jego auta ukryli się obywatele Afganistanu. Migranci byli również zaskoczeni, kiedy dowiedzieli się, że są w Polsce. Okazało się, że pomylili ciężarówki i ukryli się nie w tej, co planowali.

Kierowca ciężarówki, który jechał drogą krajową nr 2 pomiędzy przejściem granicznym w Terespolu a Białą Podlaską zatrzymał się na przydrożnym parkingu w miejscowości Horbów – Kolonia. W pewnym momencie usłyszał dziwne odgłosy dobiegające z naczepy, na której znajdowały się transportowane z Serbii artykuły chemiczne. Zorientował się, że mogą tam znajdować się ludzie. Dlatego też od razu zaalarmował policję.

Na miejsce natychmiast przybyli funkcjonariusze straży granicznej z Placówki w Terespolu. Po dokładnym sprawdzeniu naczepy okazało się, iż w ukryło się w niej czterech nastolatków. Żaden z nich nie posiadał dokumentów. W trakcie czynności pogranicznicy ustalili, iż cudzoziemcy, którzy nielegalnie dostali się do naszego kraju to obywatele Afganistanu. Po przebadaniu ich przez lekarza oraz pobraniu próbek pod kątem koronawirusa, nastolatkowie zostali przewiezieni do placówki straży granicznej.

Migranci, kiedy dowiedzieli się, że są w Polsce nie ukrywali zaskoczenia. Wyjaśnili, że celem ich wyprawy była Francja. Jednak będąc w Serbii ukryli się w niewłaściwej ciężarówce. Zgodnie z decyzją sądu, cudzoziemcy przebywają obecnie pod opieką rodziny zastępczej oraz pogotowia opiekuńczego.

(fot. SG)

22 komentarze

 1. Taa nastolatkowie… wysłać tych starych dziadów z powrotem do Afganistanu, tym razem przez ukrainę, rosję, kazachstan itd…

 2. Jakby ryja nie piłowali to może i by do Francji dojechali.

 3. chcieli się dostać do Francji, tylko wsiedli do złej ciężarówki – a skąd mieliby wiedzieć, która będzie dobra? tablice rejestracyjne są niby gwarancją destynacji? przecież wozy z całej Europy jeżdżą ciągle po całej Europie…
  od razu widać, że nie będzie z nich inżynierów ani lekarzy.

 4. Ahoj przygodo!

 5. Lepsze czasy nie dla nich widocznie…. heh

 6. Zawsze Ci „nastolatkowie” nie mają że sobą dokumentów… gdyby mieli okazałoby się, że to w sile wieku stare pryki !!!

 7. Przypomniało mi się jak we Francji *** wlazły do chłodni która zupełnym przypadkiem pracowała i nieźle chodziła, chyba koło -22 była nastawiona, potem dzwonili sami z wewnątrz po policję, żeby zlokalizowano ich telefon i ich wypuścili hahaaa !!!

 8. Zamiast bronić swojej Ojczyzny przed amerykańsko-polskimi najeźdźcami dają w „długą” ?
  Prawdziwi afgańscy patrioci

 9. Czyżby talibowie chcieli coś wysadzić w tej Francji?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!