690 680 960

Kierowca busa nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, 15 osób poszkodowanych. „Najważniejsze, że wszyscy żyją” (zdjęcia)

Aż 11 osób trafiło do szpitali po zderzeniu dwóch pojazdów na skrzyżowaniu dróg powiatowych w powiecie opolskim. Wstępnie wiadomo już, że do wypadku doprowadził 27-letni obywatel Ukrainy.

Ustaliliśmy okoliczności poważnego wypadku, jaki miał miejsce rano w miejscowości Puszno Skokowskie w powiecie opolskim. Jak już informowaliśmy, na skrzyżowaniu lokalnych dróg zderzyły się dwa pojazdy: samochód osobowy oraz bus.

Na miejscu interweniowały służby ratunkowe z terenu kilku powiatów: straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego, policja oraz lotnicze pogotowie ratunkowe.

Ze wstępnych czynności przeprowadzonych przez funkcjonariuszy policji wynika, iż kierujący busem 27-letni obywatel Ukrainy poruszał się od strony Wrzelowca. Wjeżdżając na skrzyżowanie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. W wyniku tego doprowadził do zderzenia ze skodą.

W wypadku poszkodowanych zostało łącznie 15 osób. Busem podróżowali obywatele Ukrainy. 11 osób zostało przetransportowanych do szpitali. Jedna z nich, trafiła tam śmigłowcem LPR. Kolejnym czterem osobom ratownicy medyczni udzielili pomocy na miejscu. Nie wymagały one dalszej hospitalizacji.

Początkowo służby ratunkowe informowały, że busem podróżowały dzieci. Obecnie wiadomo już, że w pojeździe znajdowało się 7 osób dorosłych. Pozostali poszkodowani to nieletni .Jak nam przekazano, poszkodowani nie odnieśli poważniejszych obrażeń ciała. Ratownicy dodają, że patrząc na rozbite pojazdy „najważniejsze jest, że wszyscy żyją”.

Obecnie w miejscu wypadku pracuje policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza. Ustalane są dokładne okoliczności zdarzenia.

(fot. lublin112.pl)

29 komentarzy

  1. Miejsce łowców-zasiłkowych (zwanych dla zmylenia „uchodzami”) jest w przygranicznych OBOZACH i kampach, pod ścisłą kontrolą. Nie w głąb kraju, bez kontroli, bez weryfikacji antybanderowskiej, bez szprycy, bez badania na obecnosc HIV/AIDS,… za to darmowymi prezentami powitalnymi i polskim peselem = wszystko na koszt polskiego podatnika!! To nie ma nic wspólnego z pomocą – to zwykłe pasożytowanie lub akcja przesiedleńcza.

  2. ,aa,boKrzycho.paPj

    Do normalnie szok jeżdżę osobówką od 1990 roku i wiem , że to czy w kogoś przywalę zależy wyłącznie ode mnie, wyjątki to to , że ktoś zjedzie na mnie z naprzeciwka.Zawsze staram się patrzeć co robią kierowcy z podporządkowanej ulicy.Ja wiem , że to głupie patrzeć po krzakach, krzyżówkach i chodnikach i myśleć o kurde zaraz mi ktoś wtargnie ,ja tak jeżdżę od wielu ,staram się myśleć za innych i pomagać niemyslacym kierowcom popełniającym błędy na drodze,bo wiem , że w każdej chwili mogę zachować się głupio na drodze i będę potrzebował tolerancji,pomocy i zrozumienia

  3. ,aa,boKrzycho.paPj

    A i jeszcze notorycznie patrzę we wszystkie szyby i lusterka w samochodzie i spodziewam się najgorszego czyli kolizji,wypadkowi i potrąceniu,wiem że to zbędny stres i uwaga,ale staram się tak jeździć,by żyć w zdrowiu i żeby inni żyli w zdrowiu

  4. ,aa,boKrzycho.paPj

    Ostatnio jedną baba(ja miałem zielone) wyjechała na środek krzyżówki na czerwonym świetle,przestraszona,nawet jej nie strąbilem ,nie pokazywałem , że jest głupia, udało się bez kolizji tylko dlatego , że się zatrzymałem mając zielone światło.Wiem jestem bezmyślny,przedpotopowy,zacofany,nienowoczesny,ale tak niestety tolerancyjnie jeżdżę ,co nie znaczy , że czasem nie zachowam się po chamsku,ale tolerancja i przewidywanie zdarzeń na drodze to podstawa

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Sprawdź program Festiwalu Re:tradycja – Jarmark jagielloński. 19-21 sierpnia, Lublin – Stare Miasto
Święto muzyki tradycyjnej oraz finał projektu „Zagraj nam muzyczko. Graj na cały kraj!”
Największe wydarzenie w Lublinie dla osób z niepełnosprawnością
Dożynki dworskie w Muzeum Wsi Lubelskiej
Re: tradycja – Jarmark Jagielloński ponownie zawita do VIVO! Lublin