Kierowca bmw który śmiertelnie potrącił 14-latkę usłyszał zarzuty. Wyprzedzał na przejściu

Dzisiaj przedstawiono zarzuty 24-latkowi, który potrącił nastolatkę na przejściu dla pieszych przy ul. Jana Pawła II w Lublinie. Okazało się, ze wyprzedzał na przejściu.

W poniedziałek Prokuratura Rejonowa Lublin-Południe przedstawiła 24-letniemu Piotrowi C., który w ubiegłym miesiącu jadąc samochodem osobowym marki bmw, potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych na ul. Jana Pawła II 14-latkę. Dziewczyna pomimo natychmiast udzielonej pomocy zmarła.

W początkowej fazie policyjnego dochodzenia nie były do końca znane dokładne okoliczności w jakich doszło do potrącenia. Postępowanie w tej sprawie trwało blisko dwa tygodnie, ze względu na poważne skutki wypadku śledczy ustalali krok po kroku jak doszło do zdarzenia. Sprawdzony został zarówno monitoring jak i wystosowano apel do świadków samego wypadku, którzy widzieli całe zdarzenie jednak odjechali tuż po przybyciu na miejsce służb ratunkowych. Jak się okazało, zanim doszło do potrącenia na przejście dla pieszych wchodziła grupa pieszych. Jadący prawym pasem jezdni samochód zatrzymał się, aby umożliwić im pokonanie jezdni, jednak kierujący bmw 24-latek, jadąc lewym pasem wjechał wprost w idącą jako pierwszą nastolatkę.

Jak ustalili śledczy, 14-latka schodził już z przejścia dla pieszych. Została uderzona lewą stroną auta, czyli gdy znajdowała się zaledwie krok od opuszczenia przejścia. Siła uderzenia była tak duża, że nastolatka przeleciała w powietrzu kilka metrów aż za dzielące pasy jezdni barierki. Z kolei rozpędzone auto zatrzymało się dopiero kilkadziesiąt metrów dalej, kierowca tam zawrócił i z powrotem przyjechał w pobliże przejścia dla pieszych.

Piotr C. Przyznał się że kierował autem w trakcie gdy doszło do wypadku, jednak odmówił składania wyjaśnień. Badania na zawartość alkoholu oraz środków odurzających dały wynik negatywny. Jego prawo jazdy zostało zatrzymane. Prokurator nadzorujący postępowanie zapowiada jeszcze ustalenie z jaka prędkością poruszało się bmw w momencie gdy doszło do potrącenia. Jednak to ustali już powołany biegły z zakresu motoryzacji. Nie wnioskowano o zatrzymanie Piotra C., gdyż jak uznano nie zachodzi podejrzenie, że będzie on utrudniał śledztwo.

Prokurator postawił mu zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Zakazano mu opuszczania kraju oraz wpłacenie 7 tys złotych jako poręczenie majątkowe.

(fot. lublin112)
2014-04-07 20:40:07

88 komentarzy

 1. Dociekliwy upierdliwy

  Zastanawiające jest, że tak szybko odpisujecie na taką głupotę a nie jesteście w stanie ustosunkować się do zarzutów przekazanych przez użytkownika kris. Bo mnie osobiście także zastanawia, w jaki sposób lewą stroną auta została potrącona jako jedyna dziewczyna która szła na czele grupy pieszych? I czy to śledczy i prokurator są tępi jak but a redakcja przepisuje takie głupoty czy może też lublin112 konstruuje niestworzone historie aby nakręcić oglądalność portalu?
  I nie bronię kierowcy bo jego powinien osądzić niezawisły sąd a nie media i tłuszcza, ale wciskanie ludziom takiego kitu obraża inteligencję użytkowników tego portalu (moją na pewno, nie wiem czy reszta się poczuwa).
  Czekam na odpowiedź.

  • @Dociekliwy, wg. relacji świadków od strony przystanku autobusowego szła grupa pieszych. Na odcinku tych kilkudziesięciu metrów do miejsca zdarzenia nastolatka była już 5-6 metrów przed nimi. Dokładnie gdy ona znajdowała się na końcu przejścia, pozostali na nie wchodzili. Jezdnia ma dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Na prawym pasie stało auto, które przepuszczało owych pieszych, dokładnie jego kierowca przepuścił nastolatkę i widząc idące pozostałe osoby czekał aż bezpiecznie przejdą na drugą stronę jezdni. Wtedy została ona potrącona przez jadące lewym pasem bmw. Takie są w skrócie ustalenia śledczych, lecz wybacz, jakbyśmy mieli pisać krok po kroku, sekunda po sekundzie przebieg zdarzenia to nikt by nie chciał tego czytać, gdyż materiał by był wielokrotnie dłuższy. Tak więc wystarczy trochę pomyśleć, żeby zorientować się jak było. Pozdr

   PS. gdybyśmy chcieli „nakręcać” oglądalność to byśmy robili tak jak inni, czyli przepisywali co się da od konkurencji, żeby zobaczyć kolejne zdjęcie trzeba by było wchodzić na następna stronę itp. A to nie jest naszym celem, jako jedyni staramy się zawsze być na miejscu zdarzenia i tam ustalać co się dokładnie wydarzyło, a nie polegać na osobach, których tam nie było.

 2. Dociekliwy upierdliwy

  Poziom wypowiedzi na tym portalu do dno i metr mułu (włączając redakcję). Nieliczne wyjątki potwierdzają regułę. Przekrzykujecie się jak przekupki na targu.
  Nie twierdzę, że chłopak nie jest winny, ale Wy wszyscy wyżej przeczytajcie sobie jeszcze raz co napisał kozak i co piszecie Wy. Przepisy przepisami, ale „niech pierwszy rzuci kamieniem” komu nie zdarzyło się wyprzedzić na przejściu dla pieszych. Czekam kierowcy (nie dotyczy pryszczatych gimbusów bez prawa jazdy które tutaj bardzo głośno krzyczą). Tylko dobrze pogrzebcie w pamięci. Bo jeżdżę po tym mieście już tyle lat, że nikt mi nie wmówi, że nigdy mu się to nie zdarzyło.
  Powodów jest wiele. Od prędkości, przez warunki na drodze, stan dróg po zwykłe zmęczenie.
  A teraz przejdźmy do pieszych w naszym pięknym mieście. Jedną sprawą jest, że jak się zatrzymam, żeby przepuścić, to przejedzie 5 aut obok. Inną, że piesi w ogóle nie rozumieją jak działa samochód. Kozak (i kilku innych z odrobiną oleju w głowie) dobrze pisze, auto to nie pieszy. Nie zatrzyma się w ćwierć sekundy. A pieszy wchodzący bez zastanowienia (czy też bez uwagi nawet gdy auto na jednym pasie się zatrzyma) na drogę zasługuje na tablicę „Przechodniu ginąc na przejściu dla pieszych pamiętaj, że miałeś pierwszeństwo”.
  Dziewczyny szkoda, ale miała obowiązek uważać na przejściu. Obowiązek moralny i intelektualny.
  Równie winna co kierowca oraz dziewczyna jest administracja dzielnicy. Teraz dopiero mimo faktu, że przejście było niebezpieczne obudzili się, że coś trzeba zrobić. Postawić fotoradar. Najlepiej oczywiście taki którego nie będzie widać, bo trzeba pamiętać o zasilaniu miejskiej kasy.
  Reasumując tą przydługą wypowiedź: niech ten wypadek będzie dla Was nauczką, że pieszy nie ma szans z samochodem. Nie bronię chłopaka (bo zapewniam, że zostanie to w nim do końca życia), kara powinna mu uświadomić wartość ludzkiego życia, ale trzeba myśleć wielopłaszczyznowo a nie mieć klapki na oczach.

  • @Dociekliwy, my jako redakcja nie jesteśmy od wydawania wyroków kto jest winien danego zderzenia. Przekazujemy tylko szczegóły dotyczące samego zdarzenia oraz jego przebiegu jeżeli jest to już ustalone oraz zdjęcia. Po drugie wypowiedzi czytelników są ich prywatną sprawą, zgodnie z prawem nie możemy ograniczać swobody wypowiedzi. A po trzecie my nikogo nie obrażamy…

  • Czyli Twoja wypowiedź Dociekliwy upierdliwy to także dno i metr mułu – taki jesteś mądry, że w tym całym komentowaniu obraziłeś sam siebie.. brawo !!!

  • Ok, Zgadzam się, że pewnie każdemu zagapienie się na przejściu mogło się zdarzyć, ale pewnie problem leży trochę głębiej. Wg. mnie jeżdżąc samochodem już jak dobrze policzyłem 20 lat jest grupa kierowców, którzy wyprzedzają nagminnie na każdym przejściu dla pieszych i nie uważają przy tym. Co więcej nie uważają, żeby było w tym coś złego. Sam znam kilka takich osób z którymi dyskusja na ten temat jest bezzasadna. Być może problem leży po stronie edukacji kierowców lub nieznajomości przepisów przez tych kierowców. Być może też braku wyobraźni co stać się może. No bo jak można wyjaśnić sytuacje w której przykładowo samochód na prawym pasie się zatrzymuje (bo piesi często swoim zachowanie wymuszają to), a lewym pasem wyprzedzają go 3 kolejne samochody. Pierwszy kierowca mógł się zagapić, ale jak wyjaśnić zachowanie reszty? Chyba tylko robionym makijażem, gadaniem przez telefon, jedzeniem śniadania lub innymi tego typu czynnościami, bo nic innego nie przychodzi mi do głowy. Z reszta należy też wziąć pod uwagę, że w chwili obecnej na żadnym poziomie nauczania nie ma edukacji drogowej, a przecież Ci młodzie ludzi później stają się kierowcami i pieszymi i wydaje się zasadne edukować i jednych i drugich.

 3. Dociekliwy upierdliwy

  „Jak się okazało, ZANIM doszło do potrącenia na przejście dla pieszych WCHODZIŁA GRUPA PIESZYCH. Jadący prawym pasem jezdni samochód zatrzymał się, aby umożliwić IM pokonanie jezdni, jednak kierujący bmw 24-latek, jadąc lewym pasem wjechał wprost w idącą JAKO PIERWSZĄ nastolatkę.”
  Skoro szła 5-6 metrów przed grupą pieszych to jak można powiedzieć, że szła jako pierwsza?
  Bo z tego co teraz piszesz było jednak trochę inaczej.

  • Dokładny przebieg zdarzenia ustali śledztwo. Zawsze staramy się zebrać jak najwięcej informacji na miejscu zdarzenia, w rozmowie tak ze świadkami jak i z biorącymi udział w zdarzeniu. Uwierz…nikt tego nie robi oprócz nas w tym mieście.

 4. Dociekliwy upierdliwy

  @lublin112 Wy jako redakcja macie obowiązek przekazywać czytelnikom fakty i pełny obraz sytuacji. Przekazujecie szczegóły ale opisane w sposób niedokładny, sugerujący czytelnikom kierunek w którym mają wędrować ich rozmyślania. Po drugie oczywistym jest też, że wypowiedzi czytelników zamieszczane na publicznym forum przestają być ich prywatną sprawą a stają się opiniami które mogą być przez ludzi poddawanym w wątpliwość. I nie wiem skąd wniosek ograniczania swobody wypowiedzi, moim zdaniem to zbyt daleko idące rozważania Redakcji.
  A po trzecie jeżeli powyższa retoryka sugeruje wejście w stan obrażenia Redakcji z uwagi na mój powyższy komentarz jest mi bardzo przykro jednocześnie odsyłam do pkt 2 Państwa wypowiedzi 🙂

 5. Dociekliwy upierdliwy

  @Gienio, przeczytaj proszę jeszcze raz, ze zrozumieniem moją wypowiedź to może Ci się uda ogarnąć świat 🙂

 6. SOrry, ale wk……ą mnie „bardzo-małe-wózki”, a zwłaszcza „tępi” kolesie jeżdżący „furkami” bmw, co wydaje im się, że są „cudowni”… , bo posiadają autko na „Wypasie”, a w razie czego, to „stary z kaską” pomoże…

 7. zal mi ciebie gosciu……!,ciekawe kto?jest w wiezieniu????i co ma piernik do wiatraka?jak nie znasz jej rodzicow i rodziny i tego kim byla i jak zostala wychowana to sie nie wypowiadaj!!!co ma wiezienie do przechodzenia przez ulice?na kolege nie dasz nic zlego powiedziec a na dziewczynke wrzucasz??!ogarnij sie,chcialabym by tobie los zgotowal taka tragedie zeby twoj super kolega zabil twoje dziecko downie!!!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8311zł 0.07%
  • GBP 4.9495zł 0.12%
  • EUR 4.3303zł -0.03%
  • CHF 3.8141zł -0.02%

  Polub nas

  Materiały wideo

  „Grzesiu czego ty nie śpisz”. Spotkanie leśniczego z niedźwiedziem (wideo)
  Fotograficzne podsumowanie roku 2018 w Porcie Lotniczym Lublin (wideo)
  Spadł z motoroweru przed nieoznakowanym radiowozem (wideo)
  Wjechała rowerem na przejście. Po chwili doszło do potrącenia (wideo)
  Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Rzeszowie. Nagranie z monitoringu (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Studenci Uniwersytetu Medycznego zagrają dla małych pacjentów
  „Globalna wioska” w Lublinie. Bedzie można poznać kulturę, kuchnię i zwyczaje panujące w kilkunastu krajach
  Lublin na weekend. Sprawdź co się wydarzy
  „Zdrowy Nowy Rok, Zdrowe Ferie” – bezpłatne badania profilaktyczne w Tarasach Zamkowych
  UMCS zaprasza na Noc Biologów 2019
  x

  Szanowny Czytelniku!

  Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

  Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

  Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

  Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

  Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

  Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

  Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

  Kto jest administratorem danych osobowych?

  Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

  Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

  Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

  • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
  • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

  Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

  Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

  Twoje prawa

  Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

  Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

  * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.