Kierowca BMW gwałtownie zahamował, jadący skuterem się przestraszył. Dwie osoby poszkodowane (zdjęcia)

Policjanci ustalają dokładne okoliczności zdarzenia, jakie miało miejsce na ul. Związkowej. Uczestniczyły w nim dwa pojazdy, jednak do zderzenia pomiędzy nimi nie doszło.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 13:30 na ul. Związkowej w Lublinie. Jak wstępnie ustalono, kierujący BMW mężczyzna jechał ul. Bursaki od strony ul. Do Dysa. Dojeżdżając do skrzyżowania w ostatniej chwili zauważył nadjeżdżający ul. Związkową skuter. Dlatego też gwałtownie zahamował.

Kierowca skutera przestraszył się, że pojazd wjedzie na skrzyżowanie i też zaczął gwałtownie hamować. W wyniku tego stracił panowanie nad jednośladem doprowadzając do jego przewrócenia. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

W zdarzeniu poszkodowane zostały dwie osoby podróżujące jednośladem. Trafiły one pod opiekę ratowników medycznych. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Występują niewielkie utrudnienia w ruchu.

(fot. lublin112)

Zobacz również

14 komentarzy

 1. Prosta sprawa. Kierujący skuterem powinien jechać po chodniku.

  • A na poważnie. To winnym wydaje się być kierujący BMWu, ale trudno jest mi przywołać konkretny przepis, którego złamanie doprowadziło do wypadku.

  • Tak jak wcześniej pisałem . Jeżeli w zasięgu wzroku znajduje się BMW , to należy uważać co ten kierujący , jako „stan umysłu „, nawywija . Przykład mamy w powyższym artykule .

 2. O – i to dopiero zagadka – a nie jakieś „oczywiste oczywistości”.
  Czy nastraszenie kogoś zbyt późnym hamowaniem można podciągnąć pod współwinę, czy też wyłączna wina leży po stronie tego, który się wystraszył?

  • miśkowicze i złodzieje cała polska z was......

   To może być podciągnięte pod próbę wymuszenia,ale wszystko będzie zależało od zeznań świadków ew.monitoringu.Nie dawno oglądałem jak gościu w ostatniej chwili hamował na podporządkowanej,a jadący główną wystraszył się i odbijając w bok przerysował inne auto na sąsiednim pasie.W tym wypadku całą sytuację zarejestrował miejski monitoring i sprawcą został uznany wyjeżdżający z podporządkowanej pomimo że nie brał udziału w stłuczce.

 3. LUB i wszystko jasne

 4. wedlug mnie sprawa jasna jesli nie wjechal poza linie zatrzymania BMW to winny skuter, kaze hamowanie moze wydawac odglosy piski .

  • a widzisz, a dla mnie jasne jest, że to kierowca BMW spowodował reakcję kierowcy skutera. Był na drodze podporządkowanej, a taki nie ma praw tylko obowiązki.
   Co nie znaczy, że tak powie drogówka i fajnie było by poznać werdykt.

 5. Skoro skuterzysta boi się BMW to nie powinien jeździć po drogach pubicznych

 6. Sposób hamowania, dojeżdżania do skrzyżowania świadczy jak traktujemy innych na drodze.Jazda powinna być łagodna,wtedy inni mogą odczytać nasze intencje.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9016zł 0.47%
  • GBP 4.9802zł 0.68%
  • EUR 4.5477zł 0.45%
  • CHF 4.2095zł 0.23%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Fura z kapelą na pokładzie znów wyruszy w drogę. Odwiedzi kilkanaście miejscowości
  Rusza nabór do drużyny Tytanów Lublin
  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki