690 680 960

Kierowca autokaru chciał przewieźć podrabiane zegarki. Nie udało mu się

Funkcjonariusze z Oddziału Celnego Drogowego w Dorohusku udaremnili próbę przemytu zegarków z logo znanych międzynarodowych marek. Towar próbował wwieźć do Polski kierowca jednego z autokarów.

W miniony piątek funkcjonariusze celni podczas rewizji autokaru marki Neoplan ujawnili 92 sztuki zegarków sygnowanych logiem znanych firm m.in. Diesel, Armani, Daniel Wellington, Casio.

Odkryli także kilkanaście zabytkowych, metalowych naczyń i ozdób stołowych. Przemycany towar był ukryty w luku bagażowym oraz kabinie kierowcy. Do próby nielegalnego wwozu przedmiotów przyznał się kierujący autokarem 59-letni obywatel Ukrainy.

Łączna wartość zatrzymanego towaru wyniosła ponad 4,5 tys. zł. Wobec podejrzanego wszczęto postępowanie karne skarbowe i na poczet grożącej kary grzywny zajęto 3 tys. zł.

2017-11-07 19:34:54
(fot. KAS)

6 komentarzy

  1. Matko Boska – na kilometr widać, że podróby z bazaru za 15 zeta…

    • te metalowe naczynia nie wykluczone, że po prostu wróciły do Polski, bo były zrabowane Polakom podczas rzezi wołyńskiej

  2. tego g-shocka to bym łyknął, służba celna odezwij się, daj namiar, dogadamy się

  3. 4,5 tyś. to wartość podróbek czy wartość gdyby wprowadził do obrotu ? z papierosami tak podają wartość rynkową udaremnionego przemytu dla podniesienia znaczenia , może się czepiam , ale tak z ciekawości raz tak raz tak podają ???

  4. Nawet jakby to był oryginał np. Armani też bym nie kupił bo to reklamówka i płaci się za firmę a w środku szajs.Prawdziwy zegarek to logo znanej firmy produkującej zegarki a nie szmatki czy inne szminki.

Kursy walut

  • USD 4.4325zł 1.12%
  • GBP 5.3212zł 0.85%
  • EUR 4.7476zł 0.6%
  • CHF 4.7856zł 0.84%

Polub nas