Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kierował groźby wobec członków rodziny. Siekierą zamachnął się na siostrę (zdjęcia)

Policjanci z Dęblina zatrzymali mężczyznę, który groził członkom rodziny pozbawieniem życia. 27-latek posiada zakaz zbliżania się do matki i siostry orzeczony wyrokiem sądowym. Teraz za przestępstwa odpowie w warunkach recydywy, ponieważ w przeszłości był skazany za podobne czyny.

W minioną sobotę 58-letnia mieszkanka Dęblina zgłosiła się do komisariatu na terenie miasta z informacją, że syn grozi jej i pozostałym członkom rodziny pozbawieniem życia oraz zniszczeniem mienia.

Co więcej, kobieta obawiała się o zdrowie i życie swoje i bliskich, tym bardziej, że podczas kłótni mężczyzna kierując groźby wobec siostry zamachnął się trzymaną w ręku siekierą. Chciał tym sposobem sprawić, aby nie wzywała policji.

Jak ustalili policjanci, agresywne zachowanie mężczyzny trwa już od jakiegoś w czasu. Posiada on zakaz zbliżania do obu kobiet orzeczony wyrokiem sądowym, do którego się nie stosuje. Ponadto kilka miesięcy wcześniej usiłował przywłaszczyć pieniądze siostry grożąc natychmiastowym użyciem przemocy.

Mundurowi w sobotę zatrzymali 27-latka i przewieźli do policyjnego aresztu. Siekiera została zabezpieczona przez policjantów. Wczoraj sąd po analizie akt postępowania, przychylił się do policyjnego oraz prokuratorskiego wniosku i postanowił zastosować wobec podejrzanego izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres najbliższych 3 miesięcy. Za powyższe przestępstwa mężczyzna odpowie w warunkach recydywy, gdyż w przeszłości odbywał już kary pozbawienia wolności za podobne przestępstwa.

Kierował groźby wobec członków rodziny. Siekierą zamachnął się na siostrę (zdjęcia)

Kierował groźby wobec członków rodziny. Siekierą zamachnął się na siostrę (zdjęcia)

(fot. Policja Ryki)

4 komentarze

  1. Energia rozpiera , to testoteron tak działa , dać duźy okrągły głaz i niech pod górę toczy , zobaczymy jak długo będzie para uchodziła , niech 112 informuje o efektach.

  2. ZAPEWNE ALKOHOLIK TAK CZY SIAK NADAJE SIĘ DO ZAKŁADU JAK NIE KARNEGO TO PSYCHIATRYCZNEGO XDDD

  3. Kolejny odważny jak się nachla…

  4. Dęblin, okolice i siekiery

Z kraju