690 680 960

Kierował ciężarówką mając niemal 3,5 promila

W poniedziałek bialscy policjanci, po zgłoszeniu od jednego z kierowców, zatrzymali nietrzeźwego kierującego ciężarówką. Mężczyzna prowadził pojazd mając w organizmie niemal 3,5 promila.

W poniedziałek przed południem bialscy policjanci przyjęli zgłoszenie o kierowcy ciężarówki, który wykonuje niebezpieczne manewry na drodze i prawdopodobnie jest nietrzeźwy.

Funkcjonariusze w miejscowości Woroniec na drodze krajowej nr 2 zatrzymali pojazd do kontroli. Za kierownicą ciężarówki siedział 38-letni mieszkaniec gminy Sosnówka. Potwierdziły się też przypuszczenia zgłaszającego, gdyż podróżujący ciężarówką mężczyzna był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało niemal 3,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą nawet 2 lat pozbawienia wolności. Do tego sąd orzeka środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten jest orzekany to 3 lata.

(fot. Policja Biała Podlaska)

Jeden komentarz

  1. Rowerem też pewnie jeździ po pijaku i w dodatku po chodniku. Ale wtedy to policja nie jest już tak zaangażowana do zatrzymywania i karania. Natomiast, żeby czepić się kierowcy to zawsze jakiś pretekst znajdą.

Kursy walut

  • USD 4.3258zł 0.01%
  • GBP 5.3609zł 0.19%
  • EUR 4.716zł 0.18%
  • CHF 4.7054zł 0.2%

Polub nas