Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kierował bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości. Został zatrzymany dzięki anonimowemu zgłoszeniu

Puławscy policjanci dzięki anonimowemu zgłoszeniu zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę kierującego volkswagenem. 26-latek miał ponad 2 promile alkoholu, co więcej nie posiada on uprawnień do kierowania.

Do zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło wczoraj rano w miejscowości Góry. Mundurowi otrzymali zgłoszenie od anonimowej osoby, która miała podejrzenia, że mężczyzna siedzący za kierownicą volkswagena może być pijany.

Policjanci zatrzymali auto do kontroli i przebadali alkomatem siedzącego za kierownicą 26-latka z powiatu łukowskiego. Jak się okazało, mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Samochód, którym jechał nie został dopuszczony do ruchu z uwagi na zatrzymany wcześniej dowód rejestracyjny i brak badań technicznych.

Po sprawdzeniu w systemie okazało się, że 26-latek nie ma uprawnień do kierowania. Posiada natomiast dwa aktywne zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna został zatrzymany, a kiedy wytrzeźwiej usłyszy zarzuty i stanie przed sądem.

Poza karą pozbawienia wolności grozi mu kara grzywny. Będzie musiał także zapłacić świadczenie w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

6 komentarzy

 1. Nie ma anonimowego zgłoszenia bo policja sprawdzi numer telefonu i już wie kto to zgłasza. Anonimowo to można wsunąć wiadomość na kartce pod drzwi komisariatu

 2. Prawdopodobnie największą dolegliwością, gorszą niż kara pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zapłacenie świadczenia w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, będzie trzeci aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

 3. i nic nie zrobią czemu nie ma po drugim razem ciurmy orzekanej tak z 6 miesięcy

 4. Kto podkablował….konfitura jakas ?? Gorzej jak kierujący dojdzie kto go pokablowal…może być wtedy kiepsko ze zgłaszającym ,,znam przypadek co koleś poszedl na ps.y za wykroczenie kogoś tam a za 2 dni mial juz tylko wózek inwalidzki …życie

  • Znowu się odzywa sybdrom PRL. Ta „konfitura” może uratowała komuś życie. Czy Wy ludzie nie odróżniacie dobra od zła? Bohatera od kryminalisty? Jedyne co mi przychodzi do głowy, to to, że musicie być tacy sami, kombinatorzy, cwaniaki itd..

  • Ta konfitura możliwe, że uratowała komuś życie…

   Ciekawe co byś pisał jakby doszło do nieszczęścia…