Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym. Były też upominki dla odwiedzających (zdjęcia)

W niedzielę, na Dużym Rynku w Kazimierzu Dolnym, odbył się kolejny Kiermasz Produktów Lokalnych. To już kolejna edycja tego, cieszącego się sporym zainteresowaniem wydarzenia. Co ważne, nie ostatnia.

Kiermasze Produktów Lokalnych na kazimierskim rynku stały się już tradycją. Organizuje je Lokalna Grypa Działania Zielony Pierścień. Na licznych stoiskach można znaleźć to, z czego słynie powiat puławski i okolice. Mowa tu zarówno o smakołykach jak też wyrobach rękodzielniczych od miejscowych producentów. Wszystko to znakomicie odzwierciedla bogactwo smaków i aromatów tego regionu.

Wśród wystawców byli m.in.: Siedlisko Małgorzaty; Z Pola i Lasu; Rodzinne Gospodarstwo „Manufaktura Różana”; Miód z okolic Nałęczowa – Pasieka Wędrowna Adam Boguta; Słońcem posłodzone w słoiki zakręcone; Swojskie wyroby od Jasia; Winnica Giermasińskich Kazimierz Dolny; Nałęczowskie Kwiaty – Świeca Ekologiczna; Pracownia Zawada i wiele innych. Nie zabrakło oczywiście upominków dla klientów, które losowano przy Studni Szczęścia.

Kolejne kiermasze w Kazimierzu Dolnym zaplanowano na 7 lipca, 4 sierpnia, 1 września, 6 października oraz 1 grudnia. Podobne wydarzenia odbywają się także w Nałęczowie. W tym przypadku odwiedzać je będzie można w niedziele: 23 czerwca, 28 lipca, 25 sierpnia, 22 września, 27 października, 24 listopada i 22 grudnia. Portal lublin112.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport