Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kibiców na derby Lublina dowiezie specjalna linia autobusowa

„Arena Lublin” – taka lina autobusowa zostanie jutro uruchomiona w związku z derbami Lublina. Zagra Motor z Lublinianką.

W sobotę na stadionie Arena Lublin po raz pierwszy zagrają lubelskie kluby piłkarze. Naprzeciw siebie staną zawodnicy Motoru Lublin oraz Lublinianki, którzy zainaugurują ligowe granie na nowoczesnym stadionie nad Bystrzycą. Żeby uniknąć paraliżu komunikacyjnego w tym rejonie miasta, jaki to występował podczas poprzednich imprez w tym miejscu, kibice będą mogli skorzystać z komunikacji miejskiej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchamia specjalną linia autobusową „Arena Lublin”, mająca na celu zabezpieczenie dowozu i powrotu uczestników wydarzenia.

W kierunku stadionu autobus będzie kursować po trasie: Krakowskie Przedmieście (przystanek Plac Litewski 03) – Lipowa – Piłsudskiego – Młyńska – Dworcowa – Krochmalna – Stadionowa (Arena Lublin 02). Z kolei w drodze powrotnej pojedzie ulicami: Stadionowa (przystanek Arena Lublin 02) – Krochmalna – Dworcowa – Młyńska – Lubelskiego Lipca 80 – Unii Lubelskiej – Zamojska – Bernardyńska – Plac Wolności – Kapucyńska – Plac Litewski (przystanek Plac Litewski 03).

Linia będzie obsługiwana przez niskopodłogowe autobusy przegubowe. Kursować będzie ona co 10 minut w godzinach od 16:00 do 18:00. Po zakończeniu spotkania, a to nastąpi około godziny 20:00 pod stadion podstawione zostaną autobusy, które dowiozą kibiców do centrum. Pojazdy będą się zatrzymywały na wszystkich przystankach na trasie przejazdu.

(fot. lublin112)
2014-10-24 21:49:29

6 komentarzy

  1. zajebiste zdjęcie każdy ma w D… MPK

  2. Szkoda autobusów

  3. To rzeczywiście wielu sympatyków futbolu zbierze jadąc tą trasą…

  4. “Kibiców na derby Lublina dowiezie specjalna linia autobusowa”, a czy ta sama linia odtransportuje tych „kibiców”, którzy zostaną „wyselekcjonowani” przez policję do transportu do najbliższej „ciupy”?

  5. Dzis stadion przejdzie test wytrzymalosci na glupote kibica.