Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kalinówka: Jeździmy już po nowym wiadukcie

Powoli kończą się utrudnienia na krajowej 12 i 17 w Kalinówce. Ruch w kierunku Lublina został skierowany przez nowy wiadukt.

We wtorek po południu drogowcy zmienili organizację ruchu w na drodze krajowej nr 12 i 17 w Kalinówce pod Lublinem. Zniknęło zwężenie za stacją paliw, gdzie wprowadzony był ruch dwukierunkowy na pasie w kierunku Piask. Teraz kierowcy wjeżdżają na nowy wiadukt, i nim pokonują skrzyżowanie, gdzie rozpoczynać się będzie obwodnica Lublina. Jest to tzw. łącznik, którym pojazdy będą kierować się na al. Witosa oraz na Drogę Męczenników Majdanka, gdyż główny ciąg trasy będzie prowadził w powstającą obwodnicę.

Przez ostatni tydzień drogowcy uwijali się, by jeszcze przed świętami udostępnić do ruchu nowy wiadukt. Związane jest to z tym, że w okresie świątecznym znacznie zwiększa się ruch pojazdów, a w tym miejscu często tworzyły się korki. Trwało malowanie pasów, ustawianie znaków oraz ostatnie prace wykończeniowe przy nowej drodze. Ale to nie koniec zmian w organizacji ruchu.

Jak zapewniają drogowcy, w środę oddadzą do użytku kolejny odcinek drogi. Będzie to blisko trzykilometrowy odcinek przedłużenia ulicy Mełgiewskiej. Ruch skierowany zostanie na wprost, na wiadukt, i to właśnie dzięki temu znacznie skróci się czas przejazdu do Świdnika. Zaś w następnym tygodniu kierowcy będą mogli pojechać pierwszym odcinkiem obwodnicy Lublina, pomiędzy węzłem Zadębie a węzłem Felin.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2013-12-17 18:00:00

Jeden komentarz

  1. Kicha z Ta droga Ludzie mieszkajacy po stronie Lasu Otoczeni sa Ekranami jak w puszce po 2 w Nocy po 22.00 EKRANY W STRONE SWIDNIKA KOLO NIE SPELNIAJA SWOJEJ ROLI BO POWINNI DOSTAWIC Z 4 SZTUKI jeszcze aby nie bylo po 22.00 slychac samochodow itd.
    a ktos pomyslowy wziol Kase za ekrany i ma gdzies ludzi Wogole nasza s17 to poraszka jedziemy jak w jakims tunelu Tak samo jak do Bystrzejowic ktos pijany ta droge za Ekranami zrobil nie dosc ze wasko tam to wiele zakretow Ludzie MYSLENIE NIC NIE KOSZTUJE BEZPIECZENSTWO MAJA WIDAC DALEKO.

Z kraju