Już za kilka dni Skatepark Lublin będzie gotowy. Zobacz jak wygląda (zdjęcia)

Powoli kończy się budowa Skatepark Lublin przy ul. Rusałka. Za kilka dni obiekt będzie dostępny dla miłośników jazdy na rolkach, deskorolkach, czy też rowerach.

Odbiór budowlany obiektu, który powstał przy ul. Rusałka w Lublinie, zaplanowany jest na 15 stycznia. W chwili obecnej dobiegają ostatnie prace przed udostępnieniem go miłośnikom nie tylko jazdy na rolkach czy deskorolkach, ale także tym, którzy lubią grać w streetball.

Inwestycja rozpoczęła się latem 2019 roku i wszystko wskazuje, że zostanie zakończona za kilka dni, m.in. dzięki pogodzie, która jak na razie dopisuje wykonawcy. Zanim jednak będzie można tam zaszaleć na rolkach lub deskorolkach, obiekt musi przejść procedury związane z jego odbiorem technicznym oraz dopuszczeniem do użytkowania.

Nadal trwają końcowe prace m.in. przy oświetleniu obiektu, muszą zostać także zainstalowane tablice informacyjne, ostatnie szlify obejmują również nawierzchnię skateparku. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze już w połowie stycznia będzie można korzystać z obiektu.

Płyta skateparku ma nieregularny kształt. Jego forma oraz wielkość przeszkód zostały dostosowane do istniejącego terenu. Obiekt został wyposażony w stojaki na rowery oraz kosz do koszykówki. Całość ma 38 arów, płyta skateparku ma 1150 m², zaś streetballu 347 m². Skatepark będzie objęty monitoringiem. Przeszkody są przeznaczone do jazdy m.in. na łyżworolkach, deskorolkach i rowerach. Skatepark Lublin powstał w ramach Budżetu Obywatelskiego. Koszt budowy obiektu wyniósł 2,4 mln złotych.

(fot. lublin112.pl)

15 komentarzy

  1. Po deszczu woda stała! Czhyba nie tak planowano?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021