Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Juwenalia Politechniki Lubelskiej: Organizatorzy zdradzają kolejne szczegóły imprezy

Niecałe dwa miesiące pozostały do rozpoczęcia tegorocznych Dni Kultury Studenckiej w Lublinie. Znani są już pierwsi artyści, którzy pojawią się na scenie.

Samorząd Studencki Politechniki Lubelskiej ogłosił pierwszych artystów, jacy wystąpią na tegorocznych Juwenaliach. Pierwszym wykonawcą będzie Paluch, który na scenie pojawi się w piątek 10 maja. Raper zadebiutował w 2004 roku i współpracował m.in. z takimi wykonawcami jak: Borixon, Firma, Hemp Gru, O.S.T.R., Slums Attack, Sobota czy Quebonafide.

Drugim wykonawcą jest Tomasz Organek, który pojawi się na scenie w sobotę 11 maja na zakończenie całej imprezy. Jego zespół powstał w 2013 roku i wykonuje alternatywny rock. Najbardziej znane utwory tej grupy to: „Głupi ja”, „Mississippi w ogniu”, „Czarna Madonna” i wiele, wiele innych.

Przypomnijmy, Juwenalia Politechniki Lubelskiej odbędą się w dniach od 8 do 11 maja. Tradycyjnie już rozpocznie je barwny korowód studencki. W tym roku wyruszy on z placu Litewskiego, następnie studenci przemaszerują Krakowskim Przedmieściem, Al. Racławickimi, ul. Sowińskiego, Głęboką i Nadbystrzycką a następnie przez ul. Wapienną dotrą na tereny zielone Politechniki Lubelskiej. Tam do soboty 11 maja odbywać się będą koncerty, nie zabraknie też wydarzeń towarzyszących.

(fot. lublin112)

10 komentarzy

 1. Studenci zaszcza zasraja i zarzygaja ulicę jak co roku ot wieś się bawi lubelska

 2. Mieszkający w okolicy

  Ten korowód to niech od razu za miasto wyprowadzą.

  • Korowód półgłówków i tępych dzid… jedyne czego do szczęścia potrzebują to ogłupiające programy w tv, facebooki, wóda, trawa i walenie się bez przerwy z kim popadnie. Wszystko cacy, dać im to, tylko pod dwoma warunkami: odebrać prawa wyborcze i wysterylizować.

 3. Super artyści, już się nie mogę doczekać żeby w tym czasie skoczyć na ryby. Dno i wodorosty, kto słucha jakiegoś hip-hopolo.

 4. Złomiarze już zacierają ręce na puszki, ale to bardzo dobrze jest o wiele czyściej. Szkoda, że nikt nigdy nie pomyśli o postawieniu wielu kontenerów ze śmieciami albo chociaż zabraniu śmieci podczas trwania juwenaliów.

 5. Ale super! Nie mogę się doczekać koncertów na terenach zielonych 😀

 6. Jak dla mnie to jedeno wielkie zbiegowisko nieokrzesanej rozkapryszonej rozkurwionej holoty nic wiecej 3/4 lubelskich cihodajek i panien z agencj to.studentki ot to uczniowie

 7. Jak co roku zespoły to jedno wielkie dno i chlew.

 8. ja chcę KULT !!!!