Jutro w całym kraju policjanci przeprowadzą działania pn. „Pasy”

W czwartek 12 marca policja w cały kraju przeprowadzi działania kontrolno-prewencyjne pn. „Pasy”. Celem działań jest m.in. zwrócenie uwagi uczestnikom ruchu drogowego na konsekwencje, jakie niesie ze sobą jazda bez zapiętych pasów w przypadku uczestniczenia w zdarzeniu drogowym.

Celem policyjnych działań jest przede wszystkim egzekwowanie od kierujących i pasażerów przestrzegania obowiązku korzystania podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa oraz przewożenia dzieci w fotelikach bezpieczeństwa lub innych urządzeniach przytrzymujących dla dzieci.

Mundurowi będą reagować również na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że pasy bezpieczeństwa utrzymują nas na fotelu i w chwili uderzenia pojazdu w przeszkodę pozwalają wytracić prędkość wraz z samochodem. Przytrzymują nas również w bezpiecznej pozycji w przypadku dachowania pojazdu.

Pasy bezpieczeństwa są równie ważne dla kierującego pojazdem jak i pasażerów. Pasażerowie, którzy nie zapinają pasów na tylnym siedzeniu, w chwili zderzenia stanowią śmiertelne zagrożenie dla podróżujących z przodu pojazdu, bowiem swoim ciałem z dużą siłą uderzają w osoby podróżujące w siedzeniach przed nimi.

Działania są koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL (dawny TISPOL) – międzynarodowe stowarzyszenie zrzeszające policje ruchu drogowego.

(fot. pixabay.com)

16 komentarzy

 1. Ostatni raz pasy zapiołem jak miałem 18 lat. I to był egzamin na prawko zdany oczywiście za pierwszym razem. Od tamtej pory nie zapinam i zakazy wszystkie piep**e. Mnie kijanka nie dogoni no bo wszędzie cisnę 200!

  • Za to ciebie anal fabeto koledzy zapinają codziennie.

   • tęczowy bojownik

    @jerbie
    @fan bimmera
    A ja was obu. Tylko każdego dnia kogo innego asekuruje od tyłu. Muszę wam to wyznać.

 2. Krzysztof K. bo rodo

  Może tak działania „termometr”

  • tak!! dla socjalistów (którzy w większości są wśród naszego społeczeństwa) badanie przez odbyt.

  • Przestałeś Zapinać bo teraz to Ciebie zapina Twój idol Bimmer.

 3. Pasy…..haha i po co jak wszyscy niedługo zginiemy od koronoo

 4. Jestem niezmiernie wdzieczny policji za to ze dba tak o nasze bezpieczeństwo ,myślę ze tym których złapią z niezapietymi pasami udzielą porady ze pasy nalezy zapinać i pokażą film instruktażowy co sie dzieje jak sie nie zapina pasów ,….ale chyba poniosła mnie fantazja , bo takie rzeczy to nie u nas ,u nas zrobią to co potrafią najlepiej ,czyli wypiszą mandacik i zapytają czy chce pan ,pani zapłacić kartą ?

 5. Zaraza opanowała kraj nad wisłą a Ci będą teraz pasy sprawdzać. Ludzie pozamykaja się w domach, ulice opustoszeją to nie będzie nawet kogo zatrzymać do kontroli.

 6. Wymysł jakiegoś ppierdzistołka co by policjantom się nie nudziło.Bezpieczeństwo?Żadnych masowych spotów(pasy,telefon,zachowanie uczestników ruchu:pieszych,rowerzystów,kierujących),ale jak corona to od razu jak i co,razem z nauką mycia rąk.Paranoja.

 7. Lepiej by sprawdzali tych co mają kwarantane odbywać, większej durnoty w tym okresie nie mogli wymyślić.To jak inteligent marszałek na narty do Włoch.Popierac dalej tych P.O.w tym kraju głupich nie brakuje.

 8. Niech lepiej k… temperaturę sprawdzają, pomagają w zabezpieczeniu ewentualnych dróg przemieszczania się chorych, a jak nie mają nic do roboty to niech odpoczywają i zbierają siły na grubsze sytuacje. A nie głupotami się zajmować. Przez brak pasów zginie może jedna osoba, może kilka, a rozmowy policjant kierowca tworzą tylko niepotrzebne dodatkowe zagrożenie. Kompletny bezsens i brak wyczucia czasu. Myśleć tam w tym MSW !!!!!

 9. Niech się zajmą mierzenie temperatury ludziom i odsylaniem ich do służb sanitarnych A nie na pasy będą patrzeć. Co za kraj. Bez drastycznych środków nic to nie da i będzie to samo co we Włoszech

 10. Czy nie można akcji policyjnych trzymać w tajemnicy.pani ruska.No nie.

 11. to wymyslila policja czy przelozony

 12. Grupa WSTYD wyrusza grabić !!!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9217zł -0.9%
  • GBP 4.9563zł 0.05%
  • EUR 4.4443zł 0.22%
  • CHF 4.0948zł -0.59%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online