Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Jutro rusza remont przejazdu kolejowego na obwodnicy Lubartowa. Będą objazdy przez miasto

Przez tydzień kierowcy poruszający się drogą krajową nr 19 Lublin – Kock, zamiast obwodnicą Lubartowa, będą musieli jeździć przez miasto. Powodem jest remont przejazdu kolejowego.

W piątek rozpocznie się remont przejazdu kolejowego w ciągu drogi krajowej nr 19 w Lubartowie. Zakres planowanych prac wymaga, aby ruch pojazdów został całkowicie wstrzymany. Oznacza to, że od godzin wieczornych obwodnica będzie zamknięta w tym miejscu przez tydzień.

Zatwierdzony projekt czasowej organizacji ruchu przewiduje, że objazdy będą wytyczone ulicami miasta: Lubelską, Koźmińskiego, Krańcową i Nowodworską. Aby uniknąć ogromnych korków zapowiedziano, że na skrzyżowaniach ulic Nowodworska – Krańcowa – al. Tysiąclecia oraz Lubelska – Koźmińskiego dla usprawnienia przejazdu będzie prowadzone ręczne kierowanie ruchem.

Pierwotnie prace związane z remontem przejazdu miały zostać przeprowadzone w dniach 25 – 31 maja. Jednak z uwagi na trwającą przebudowę ul. Lubelskiej, skierowanie tam dodatkowego ruchu pojazdów wiązałoby się z paraliżem miasta. Dlatego też zostały przełożone na lipiec. Prace mają się zakończyć w piątek 31 lipca.

(fot. Google Street View)

6 komentarzy

  1. Droga redakcjo, tak to już wiemy. Ale i owszem, przecież dzbanom trzeba przypominać..

  2. No to będzie trzeba pruć albo przez Serniki albo przez Wandzin…

  3. Pkp mowi tydzien czyli kolo lutego oddadza. 2022r

  4. I tak L-tów będzie sparaliżowany.A Ci z Dako to chyba nigdy nie wyjadą.No może po tygodniu.