Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Jutro po południu pierwsi kierowcy pojadą przez most w Kamieniu (PANORAMA 360 BUDOWY MOSTU)

To na co oczekują od lat kierowcy staje się faktem. W sobotę po południu będzie można korzystać z nowej przeprawy przez Wisłę w Kamieniu.

W sobotę 17 października o godz. 15 usunięte zostaną barierki zakazujące wjazdu na nowy most przez Wisłę w Kamieniu i po latach oczekiwania, województwo lubelskie uzyska nowe połączenie z Mazowszem. Jak nas poinformowano w czwartek, po stronie mazowieckiej kończą się prace związane z budową 1,7-kilometrowego odcinka drogi dojazdowej do mostu. Wydano jednak pozwolenie na częściowe użytkowanie trasy, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by ruch został puszczony.

To właśnie brak drogi dojazdowej od strony Mazowsza, po raz kolejny opóźnił oddanie całej inwestycji do użytkowania. Budowa mostu bowiem zakończyła się już wiele tygodni temu. Problemem był brak dojazdu, budowa odcinka do skrzyżowania z drogą na Solec i Lipsko rozpoczęła się bowiem dopiero w maju. Drogowcy musieli usypać nowy, wysoki na cztery metry nasyp, na którym ułożono nawierzchnię. Do tego powstał most na rzece Strudze a dodatkowo ścieżka rowerowa i chodniki.

 

Jutro po południu pierwsi kierowcy pojadą przez most w Kamieniu (PANORAMA 360 BUDOWY MOSTU)

 

Umowa na budowę mostu została podpisana pod koniec sierpnia 2012 r. z firmą Energopol Szczecin. Sama budowa ruszyła niecałe dwa miesiące później. Choć prace miały się zakończyć w listopadzie ub.r. to jednak wysoki poziom Wisły wstrzymał na jakiś czas roboty. Nowy most składa się z dziesięciu przęseł, które utrzymuje 11 podpór. Trzy z nich znajdują się w nurcie rzeki.

Władze województw nie planują w dniu jutrzejszym oficjalnego przecinania wstęgi ani też żadnych uroczystości na moście. To m.in. w związku z tym, że woj. mazowieckie wciąż prowadzi prace po swojej stronie. Przed nimi również budowa nowej, ponad ośmiokilometrowej drogi prowadzącej do Lipska. Ta inwestycja ma się zakończyć do końca 2016 roku. Również władze województw postanowiły o przesunięciu części oficjalnej na termin po wyborach. – W związku z tym, że oddanie do użytku mostu w miejscowości Kamień, jest przez wiele osób wykorzystywane do zbijania kapitału politycznego i pozyskiwania poparcia w nadchodzących wyborach parlamentarnych, zdecydowano o przesunięciu tego wydarzenia na inny termin – wyjaśnia marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski.

Sam most jest częścią większej inwestycji, w ramach której powstał też 50-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 747. Miasta położone wzdłuż trasy, czyli Bełżyce, Chodel oraz Opole Lubelskie zyskały dodatkowo obwodnice. W rejonie skrzyżowań dobudowano dodatkowe pasy jezdni do skrętów. W niektórych miejscach utworzone zostały drogi serwisowe, ścieżki rowerowe oraz chodniki. Kierowcy mogą się nią poruszać z prędkością nawet do 100 km/h.

(fot. Epegeiro, Google Earth)
2015-10-16 10:54:21

9 komentarzy

 1. Będzie wojna.

 2. „Kierowcy mogą się nią poruszać z prędkością nawet do 100 km/h” – w praktyce, to nawet i 200 km/h – jednakże na całej drodze stoi tyle ograniczeń do 70 km/h, że trudno rozwinąć jest większą szybkość jadąc zgodnie z przepisami. Ale ogólnie droga jest naprawdę ładna, oby więcej takich inwestycji w naszym województwie.

 3. Zdążyli przed wyborami? Kamień spadł mi z serca. Roczne opóżnienie to pikuś skoro dróg do mostu nie zdążyli wybudować. Ciekawe jak długo będzie służył jako deptak z panoramą na Wisłę. Uroczystości nie będzie, bo partyjni dygnitarze nie mają jak do mostu dojechać. Efekt propagandowy byłby odwrotny od zamierzonego.

 4. k’woli ścisłości-pierwszy kierowca jadący po moście będzie dokładnie jeden 🙂

 5. Nikt nie przejedzie !!!!!!!
  po wyborach otworzą !!!!!
  Redakcja ma nie sprawdzone wiadomości !!!!!

  • sorki źle zrozumiałem nie będzie „otwarcia” i przecięcia wstęgi 🙂

   • a co do wojny to już od dawna trwa tylko w europie dopiero się zaczyna i najgorsze że władcy europy sami zapraszają agresorów 🙁 jeszcze ze ze 2 mln. islamistów i będzie w europie drugi izrael !!! wszyscy jurto o 16 na pl. Litewskim !!!!

 6. pierwszy kierowca już dawno mostem przejechał.

Z kraju