Jutro nastąpi wyłączenie z ruchu ul. Fabrycznej

Od jutra wykonawca przebudowy ronda Lubelskiego Lipca ’80 i ul. Fabrycznej przystąpi do etapu prac, który będzie wymagał zamknięcia dla ruchu ul. Fabrycznej. Objazd zostanie wytyczony ul. Wolską.

Od jutra kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu w rejonie ul. Fabrycznej. Ulica zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu. W ferie planowana jest rozbiórka mostu i konstrukcji ulicy.

Poza wyłączeniem z ruchu ul. Fabrycznej, zmiana organizacji ruchu zakłada dopuszczenie do ruchu komunikacji miejskiej w ciągu ul. 1 Maja. Pojazdy transportu zbiorowego będą się poruszały od skrzyżowania z ul. Wolską w kierunku ronda. Ponadto, projekt przewiduje:

I. skrzyżowanie ul. Kunickiego – ul. Wolska – ul. 1 Maja – pl. Bychawski

1. pl. Bychawski

ze środkowego pasa ruchu dopuszczona zostanie relacja na wprost. Oznacza to, że pas będzie służył zarówno do skrętu w prawo w ul. Kunickiego (jak obecnie) jak i do jazdy w ul. Wolską.

2. ul. 1 Maja

otwarty zostanie wlot do ronda Lubelskiego Lipca ’80 (ogólnodostępny) oraz dopuszczony ruch pojazdów komunikacji miejskiej. Natomiast wyjazd na skrzyżowanie z ul. Wolską, ul. Kunickiego, pl. Bychawskim możliwy będzie wyłącznie z prawego skrajnego pasa ruchu, który to będzie pasem przeznaczonym do jazdy w prawo (w pl. Bychawski) i lewo (ul. Wolską) bez możliwości jazdy na wprost (w ul. Kunickiego). Takie rozwiązanie jest konieczne z uwagi na przestrzeń potrzebną pojazdom komunikacji miejskiej do wykonania manewru skrętu w ul. 1 Maja

3. ul. Wolska

z pasa znajdującego się przy osi jezdni (lewy pas ruchu) dopuszczona zostanie jazda na wprost. Tak więc będzie można z niego skręcić w lewo w ul. Kunickiego (jak obecnie), a także jechać na wprost w pl. Bychawski

II. skrzyżowanie ul. Fabryczna – ul. Droga Męczenników Majdanka – ul. Wolska – ul. Łęczyńska

1. ul. Wolska

zmieni się przeznaczenie pasów ruchu. Na czas zamknięcia ul. Fabrycznej wlot ul. Wolskiej będzie posiadał: pas do jazdy na wprost w ul. Łęczyńską (lewy skrajny) oraz dwa pasy do skrętu w prawo w ul. Droga Męczenników Majdanka.

2. ul. Łęczyńska

prawy skrajny pas będzie służył wyłącznie do skrętu w prawo i to wyłącznie dla mieszkańców ul. Kościelnej. Na wprost z tego pasa będą mogły pojechać tylko pojazdy komunikacji miejskiej

3. ul. Droga Męczenników Majdanka

zmieni się przeznaczenie pasów ruchu w sposób taki, że: prawy skrajny pas będzie przeznaczony wyłącznie do skrętu w prawo w ul. Łęczyńską; środkowy pas będzie służył do skrętu w lewo w ul. Wolską, ale będzie przeznaczony wyłącznie dla pojazdów komunikacji miejskiej; pas przy osi jezdni będzie (jak obecnie) ogólnodostępnym lewoskrętem

III. ul. Kościelna (odcinek przy parafii pw. św. Michała Archanioła, na przeciwko Parku Bronowice)

obsługa tej ulicy zostanie zapewniona poprzez tymczasowe ciągi przez plac budowy. Projekt zakłada umożliwienie dojazdu do posesji. Dla dojazdu udostępniony zostanie prawoskręt z ul. Łęczyńskiej. Wyjazd natomiast będzie możliwy wyłącznie w prawo, w ul. Wolską.

IV. pawilony w ciągu ul. Fabrycznej

Na wlocie ul. Fabrycznej od strony ronda zostanie ustawiony znak zakazu wjazdu z informacją, że nie dotyczy dojazdu do posesji. W ten sposób będą obsługiwane pawilony handlowe.

Ruch pieszy pozostanie wyłącznie po południowej stronie ul. Fabrycznej, czyli wzdłuż pawilonów wraz z wykorzystaniem kładki na rzeką dla zachowania ciągłości ruchu pieszego pomiędzy ul. Wolską a ul. 1 Maja.

Ponadto, dopuszczony zostanie skręt w lewo z ul. Kunickiego w ul. Pocztową dla jadących od strony dzielnicy Dziesiąta (zasłonięty znak zakazu skrętu w lewo). Dodatkowo, tryb pracy sygnalizacji świetlnych znajdujących się w otoczeniu zadania będzie dostosowywany do panującego natężenia ruchu. Sygnalizacje na skrzyżowaniach: ul. Fabryczna – ul. Droga Męczenników Majdanka – ul. Wolska – ul. Łęczyńska oraz ul. Kunickiego – ul. Wolska – ul. 1 Maja – pl. Bychawski będą wyłączne między godz. 23 a 5 rano.

Natomiast sygnalizacja na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ul. Lubelskiego Lipca ’80 będzie działała w trybie całodobowym. Na skrzyżowaniu ul. Fabryczna – ul. Droga Męczenników Majdanka – ul. Wolska – ul. Łęczyńska podczas przerwy w pracy sygnalizacji będzie obowiązywało tzw. łamane pierwszeństwo. Oznacza to, że drogą z pierwszeństwem przejazdu będzie relacja ul. Droga Męczenników Majdana – ul. Wolska oraz w przeciwnym kierunku.

Pojazdy komunikacji miejskiej pojadą zmienioną trasą – zobacz!

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

16 komentarzy

 1. nie ma bata, Plac Bychawski i ul. Pocztowa nie przejmą tego ruchu… będziecie stać jak ch… na weselu..! Zobaczcie jak gumowe są zasady przetargu którego podstawowym zapisem było nie zamykanie ul. Fabrycznej… i zamknęli…! Czy przegrani w przetargu to ostatnie d… żeby nie zaskarżyć tego…? Wiadomo, remontować trzeba ale są pewne zasady…! Czy nie ma…?

 2. Zrobią marudy i będzie dobrze….nie płakać i komentować bo tylko to umiecie…

  • gorszysorcie zobacz jak to sie robi, to nie jest robienie tylko meczenie roboty a własciwie partactwo( tak jak na Grabskiego-Sulisławicka) na wiekszości robót końca nie widać( wiadukt na Grygowej albo zeszłoroczny chodnik na Krakowskim) mieszkańcy zamiast szybko wrócić po pracy beda stali w korkach wypalając paliwo i jeszcze muszą zapłacic za niekompetencje ratuszowych biurw.

  • Tu nie chodzi tylko o marudzenie w gre wchodza publiczne czyli nasze pieniądze. Partacze z Lubartowa wygrali przetarg i zobowiazali sie do remontu danego odcinka drogi z zachowaniem przejezdnosci tej drogi na czas prac a tak kosninek dziesiąta czy bronowice leżą i kwicza

 3. Zamknięcie skrzyżowania Grabskiego/DMM i budowa wiaduktu na Krochmalnej to lekkie utrudnienia w porównaniu z tym co teraz będzie się działo na Al. Tysiąclecia, Łęczyńskiej, Wolskiej, Kunickiego Pl. Bychawskim, Pocztowej i LL’80. A ja muszę tamtędy jeździć :/

 4. Ciekawe ile będą się pierniczyc z tym …powinni za każdy dzień zwłoki dopierniczyc takie kary żeby odechciało się wykonawcy kombinowac następnym razem…

 5. To będzie masakra

 6. Wyciagac rowery!:)

 7. Co to za remonty jak te firmy „pracują” jak urzędasy…7-15. … To tylko u nas tak się bawią z tym… Prowadzenie prac 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu to tylko jest możliwe na zachodzie… Ale co tam większość remontów ulic polega na ciągłym zalepianiu dziur masą bitumiczną z posypką kociego żwirku…

 8. Abramowice, stop.
  Bronowice, stop.
  Dziesiąta, stop.
  Głusk, stop.
  Kośminek, stop.
  Za Cukrownią, stop.

  • Dziwisz się?? .proste właśnie te dzielnice zostały w tyle… Zapomniane slamsy Lublina i teraz jest ostatni dzwonek żeby gonić te „lepsze” dzielnice nowobogackich cebulaków…

 9. Dyrdymałko Eustachy

  Narzekajły – żeby mogło być lepiej, musi być gorzej. Przynajmniej z rok, bo w te 8 miesięcy obiecane przez wykonawców jakoś nie wierzę.
  Pamiętacie remont „tunelu” na Kunickiego? Miał trwać ino pół roku, a trwał coś koło trzech lat.

 10. „II. skrzyżowanie ul. Fabryczna – ul. Droga Męczenników Majdanka – ul. Wolska – ul. Łęczyńska
  1. ul. Wolska
  zmieni się przeznaczenie pasów ruchu. Na czas zamknięcia ul. Fabrycznej wlot ul. Wolskiej będzie posiadał: pas do jazdy na wprost w ul. Łęczyńską (lewy skrajny) oraz dwa pasy do skrętu w prawo w ul. Droga Męczenników Majdanka.”
  Dlaczego środkowy pas będzie tylko do skrętu w prawo w DMM?
  Przecież za skrzyżowaniem jest pas rozbiegowy, na który spokojnie mogą wjechać chcący jechać prosto z Wolskiej.

  „2. ul. Łęczyńska
  prawy skrajny pas będzie służył wyłącznie do skrętu w prawo i to wyłącznie dla mieszkańców ul. Kościelnej. Na wprost z tego pasa będą mogły pojechać tylko pojazdy komunikacji miejskiej
  3. ul. Droga Męczenników Majdanka
  zmieni się przeznaczenie pasów ruchu w sposób taki, że: prawy skrajny pas będzie przeznaczony wyłącznie do skrętu w prawo w ul. Łęczyńską; środkowy pas będzie służył do skrętu w lewo w ul. Wolską, ale będzie przeznaczony wyłącznie dla pojazdów komunikacji miejskiej; pas przy osi jezdni będzie (jak obecnie) ogólnodostępnym lewoskrętem”
  Sprawdzacie, jak będzie wyglądał ruch (przepraszam korek) gdy wprowadzicie BUSpas na Łęczyńskiej i DDM?
  Powodzenia. Przecież w tej sytuacji możecie przestać się łudzić. Kierowcy pojazdów osobowych przestaną wpuszczać pojazdy komunikacji miejskiej.

  „III. ul. Kościelna (odcinek przy parafii pw. św. Michała Archanioła, na przeciwko Parku Bronowice)
  obsługa tej ulicy zostanie zapewniona poprzez tymczasowe ciągi przez plac budowy. Projekt zakłada umożliwienie dojazdu do posesji. Dla dojazdu udostępniony zostanie prawoskręt z ul. Łęczyńskiej. Wyjazd natomiast będzie możliwy wyłącznie w prawo, w ul. Wolską.”
  Już Wam współczuję mieszkańcy Wolskiej i właściciele sklepów przy Kościelnej. Przecież nikt o zdrowych zmysłach nie pojedzie nic tam kupić, bo utknie w korkach przy próbie wyjazdu.

 11. Ja dzisiaj z przyzwyczajenia pojechalem prosto. Ciekawe czy przyjdzie mi mandat za to?

 12. Wczesniej nie wiedziałem o zmianie organizacji ruchu i z wolskiej pojechałem prosto w leczynska a ten pas był srodkowy do skretu w prawo z przyzwyczajenia widzialem zielone ale nie zwróciłem uwagi na żółte linie. Ciekawe czy dostane mandat za to.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9624zł -0.37%
  • GBP 5.1489zł 0.38%
  • EUR 4.2996zł -0.05%
  • CHF 4.0537zł -0.01%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   W Lublinie odbędą się spotkania biznesowo-szkoleniowe dla przedsiębiorców. Udział jest bezpłatny
   „Zalipie. Malowana wieś” Wystawa zdjęć z niezwykłej miejscowości odbędzie się w Zamościu
   Zbadaj swoje płuca w Nałęczowie
   Żołnierze Wyklęci – wielkie obchody Dnia Pamięci w Chełmie
   Zagrają dla Jasia Bednarza. Chłopiec cierpi na chorobą genetyczną – zespół Aperta
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.