Jutro nastąpi wyłączenie z ruchu ul. Fabrycznej

Od jutra wykonawca przebudowy ronda Lubelskiego Lipca ’80 i ul. Fabrycznej przystąpi do etapu prac, który będzie wymagał zamknięcia dla ruchu ul. Fabrycznej. Objazd zostanie wytyczony ul. Wolską.

Od jutra kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu w rejonie ul. Fabrycznej. Ulica zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu. W ferie planowana jest rozbiórka mostu i konstrukcji ulicy.

Poza wyłączeniem z ruchu ul. Fabrycznej, zmiana organizacji ruchu zakłada dopuszczenie do ruchu komunikacji miejskiej w ciągu ul. 1 Maja. Pojazdy transportu zbiorowego będą się poruszały od skrzyżowania z ul. Wolską w kierunku ronda. Ponadto, projekt przewiduje:

I. skrzyżowanie ul. Kunickiego – ul. Wolska – ul. 1 Maja – pl. Bychawski

1. pl. Bychawski

ze środkowego pasa ruchu dopuszczona zostanie relacja na wprost. Oznacza to, że pas będzie służył zarówno do skrętu w prawo w ul. Kunickiego (jak obecnie) jak i do jazdy w ul. Wolską.

2. ul. 1 Maja

otwarty zostanie wlot do ronda Lubelskiego Lipca ’80 (ogólnodostępny) oraz dopuszczony ruch pojazdów komunikacji miejskiej. Natomiast wyjazd na skrzyżowanie z ul. Wolską, ul. Kunickiego, pl. Bychawskim możliwy będzie wyłącznie z prawego skrajnego pasa ruchu, który to będzie pasem przeznaczonym do jazdy w prawo (w pl. Bychawski) i lewo (ul. Wolską) bez możliwości jazdy na wprost (w ul. Kunickiego). Takie rozwiązanie jest konieczne z uwagi na przestrzeń potrzebną pojazdom komunikacji miejskiej do wykonania manewru skrętu w ul. 1 Maja

3. ul. Wolska

z pasa znajdującego się przy osi jezdni (lewy pas ruchu) dopuszczona zostanie jazda na wprost. Tak więc będzie można z niego skręcić w lewo w ul. Kunickiego (jak obecnie), a także jechać na wprost w pl. Bychawski

II. skrzyżowanie ul. Fabryczna – ul. Droga Męczenników Majdanka – ul. Wolska – ul. Łęczyńska

1. ul. Wolska

zmieni się przeznaczenie pasów ruchu. Na czas zamknięcia ul. Fabrycznej wlot ul. Wolskiej będzie posiadał: pas do jazdy na wprost w ul. Łęczyńską (lewy skrajny) oraz dwa pasy do skrętu w prawo w ul. Droga Męczenników Majdanka.

2. ul. Łęczyńska

prawy skrajny pas będzie służył wyłącznie do skrętu w prawo i to wyłącznie dla mieszkańców ul. Kościelnej. Na wprost z tego pasa będą mogły pojechać tylko pojazdy komunikacji miejskiej

3. ul. Droga Męczenników Majdanka

zmieni się przeznaczenie pasów ruchu w sposób taki, że: prawy skrajny pas będzie przeznaczony wyłącznie do skrętu w prawo w ul. Łęczyńską; środkowy pas będzie służył do skrętu w lewo w ul. Wolską, ale będzie przeznaczony wyłącznie dla pojazdów komunikacji miejskiej; pas przy osi jezdni będzie (jak obecnie) ogólnodostępnym lewoskrętem

III. ul. Kościelna (odcinek przy parafii pw. św. Michała Archanioła, na przeciwko Parku Bronowice)

obsługa tej ulicy zostanie zapewniona poprzez tymczasowe ciągi przez plac budowy. Projekt zakłada umożliwienie dojazdu do posesji. Dla dojazdu udostępniony zostanie prawoskręt z ul. Łęczyńskiej. Wyjazd natomiast będzie możliwy wyłącznie w prawo, w ul. Wolską.

IV. pawilony w ciągu ul. Fabrycznej

Na wlocie ul. Fabrycznej od strony ronda zostanie ustawiony znak zakazu wjazdu z informacją, że nie dotyczy dojazdu do posesji. W ten sposób będą obsługiwane pawilony handlowe.

Ruch pieszy pozostanie wyłącznie po południowej stronie ul. Fabrycznej, czyli wzdłuż pawilonów wraz z wykorzystaniem kładki na rzeką dla zachowania ciągłości ruchu pieszego pomiędzy ul. Wolską a ul. 1 Maja.

Ponadto, dopuszczony zostanie skręt w lewo z ul. Kunickiego w ul. Pocztową dla jadących od strony dzielnicy Dziesiąta (zasłonięty znak zakazu skrętu w lewo). Dodatkowo, tryb pracy sygnalizacji świetlnych znajdujących się w otoczeniu zadania będzie dostosowywany do panującego natężenia ruchu. Sygnalizacje na skrzyżowaniach: ul. Fabryczna – ul. Droga Męczenników Majdanka – ul. Wolska – ul. Łęczyńska oraz ul. Kunickiego – ul. Wolska – ul. 1 Maja – pl. Bychawski będą wyłączne między godz. 23 a 5 rano.

Natomiast sygnalizacja na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ul. Lubelskiego Lipca ’80 będzie działała w trybie całodobowym. Na skrzyżowaniu ul. Fabryczna – ul. Droga Męczenników Majdanka – ul. Wolska – ul. Łęczyńska podczas przerwy w pracy sygnalizacji będzie obowiązywało tzw. łamane pierwszeństwo. Oznacza to, że drogą z pierwszeństwem przejazdu będzie relacja ul. Droga Męczenników Majdana – ul. Wolska oraz w przeciwnym kierunku.

Pojazdy komunikacji miejskiej pojadą zmienioną trasą – zobacz!

(fot. lublin112.pl)

16 komentarzy

 1. Ja dzisiaj z przyzwyczajenia pojechalem prosto. Ciekawe czy przyjdzie mi mandat za to?

 2. Wczesniej nie wiedziałem o zmianie organizacji ruchu i z wolskiej pojechałem prosto w leczynska a ten pas był srodkowy do skretu w prawo z przyzwyczajenia widzialem zielone ale nie zwróciłem uwagi na żółte linie. Ciekawe czy dostane mandat za to.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7509zł -0.68%
  • GBP 5.245zł 0.16%
  • EUR 4.5393zł 0.11%
  • CHF 4.0981zł -0.34%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”