Jutro w Lublinie odbędzie się Gala Wolontariatu 2014

W niedzielę w Sali Kinowej w lubelskiej Chatce Żaka odbędzie się Widowiska Artystyczne „Gala Wolontariatu 2014 – Omnes Gentes”. Wydarzenie zostało zorganizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

Głównym punktem wydarzenia będzie wręczenie tytułu Wolontariusza Roku Lubelszczyzny. Dodatkowo osoby wspierające wydarzenia wolontariackie w naszym regionie otrzymają wyróżnienia. Widowisko będzie także dobrą okazją do promocji idei wolontariatu. Po części oficjalnej na scenie wystąpi zespół LightOpera. Całe widowisko poprowadzą Justyna Domaszewicz i Tomasz Dolar Dymek.

Gala Wolontariatu od kilkunastu lat wpisuje się w kalendarz imprez kulturalnych w Lublinie. – Podczas widowiska chcemy podziękować wolontariuszom za ich zaangażowanie na różnych płaszczyznach życia społecznego oraz zaprezentować ciekawe inicjatywy w regionie. To także okazja do spotkania z osobami, które na różne sposoby wspierają działania wolontariuszy- tłumaczy Justyna Orłowska z Centrum Wolontariatu w Lublinie.

Wolontariusze zrzeszeni w lubelskim Centrum Wolontariatu od lat niosą pomoc osobom potrzebującym. Pomagają m.in. chorym dzieciom w przeżywaniu trudnego czasu choroby i pobytu w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym, prowadzą program pomocy uchodźcom, poprzez „Gorący patrol” pomagają bezdomnym przetrwać ciężki okres zimowy. Z kolei dla dzieciom i młodzieży z zaniedbanej lubelskiej dzielnicy Bronowice Stare, organizują czas wolny przekazując im także wartościowe wzorce. Pomagali także w ratowaniu dobytku mieszkańców podczas czerwcowej powodzi na Bałkanach.

(fot. lublin112)
2014-12-06 18:57:27

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7499zł 0.9%
  • GBP 4.9125zł 0.69%
  • EUR 4.4168zł 0.22%
  • CHF 4.0887zł -0.14%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Festiwal Baniek Mydlanych w Łukowie
   Kino CSK: W piątek będzie można obejrzeć „Babyteeth”
   Kino na dachu CSK. Będzie można obejrzeć film „Szczęki”
   Meeting Of Styles, Lublin Poland 2020
   Największe w Europie dmuchane tory przeszkód pojawią się w puławskiej Marinie