Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Jubileuszowy Orszak Św. Mikołaja zakończył się pokazem sztucznych ogni (wideo)

Wczoraj ulicami Lublina przeszedł po raz 10. Orszak św. Mikołaja. Z okazji jubileuszu wydarzenia na Czwartku, w rejonie Parafii Św. Mikołaja odbył się pokaz sztucznych ogni. Zapraszamy do obejrzenia nagrania z tego wydarzenia.

Wczoraj po południu ulicami Lublina przeszedł Orszak Świętego Mikołaja. Była to już 10., jubileuszowa edycja tego, organizowanego przez Parafię pw. św. Mikołaja wydarzenia. Jego celem było pobudzenie mieszkańców, a zwłaszcza dzieci i młodzieży, do refleksji i dobroczynności, wrażliwości na osoby potrzebujące czy też skrzywdzone przez los. Nie bez znaczenia jest także chęć wyprostowania skrzywionego przez wszechobecną komercję wizerunku św. Mikołaja.

Tak jak w poprzednich latach wydarzenie rozpoczęło się przy scenie ustawionej na Rynku Starego Miasta. Przez godzinę trwała tam wspólna zabawa z uczestnikami. Następnie, po błogosławieństwie, wszyscy przemaszerowali barwnym korowodem na plac przed kościołem św. Mikołaja na Czwartku. Po południu, o godzinie 16.00 w rejonie kościoła na Czwartku rozpoczął się pokaz sztucznych ogni. Zapraszamy do obejrzenia nagrania z tego wydarzenia.

12 komentarzy

  1. Ekologia!!! W piecu spali dwie deski z farbą i już afera. Tu wypalą syfu różnego typu i jeszcze brawo im biją.

  2. Ujęcia z drona w śniegu i nocą nawet bez sztucznych ogni robią wrażenie.

  3. Ekologia dla tłumoków.

  4. Dziadek Slamsonowicz

    Twardogłowemu „dobrodziejowi” trzeba było wysłać chełmskiego drona z bloczkiem mandatowym.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo