Niedziela, 03 marca 202403/03/2024
690 680 960
690 680 960

Jeździł od myjni do myjni i je okradał. Wpadł w Bełżycach, w trakcie rutynowej kontroli

W trakcie rutynowej kontroli drogowej policjanci z Bełżyc znaleźli w samochodzie kominiarki oraz łom. Jak się okazało, zatrzymali seryjnego włamywacza do myjni samochodowych.

W nocy z czwartku na piątek, funkcjonariusze z Komisariatu w Bełżycach patrolujący ulice miasta, dostrzegli przed godziną 1 jadącą ul. Kazimierską skodę, którą podróżowało dwóch mężczyzn. Mundurowi zatrzymali auto do kontroli. Po wylegitymowaniu obu mężczyzn i sprawdzeniu dokumentów pojazdu, policjanci postanowili przeszukać auto. Znaleźli tam m.in. łom, kominiarki, rękawice oraz nożyce do cięcia metalu. Ponieważ tego typu przedmioty nie są standardowym wyposażeniem pojazdu a ich właściciel mógł mieć sporo na sumieniu, obaj mężczyźni zostali zatrzymani.

Sprawą zajęli się kryminalni z Lublina. -Ustalili, że jeden z mężczyzn może mieć związek z włamaniami do myjni samochodowych w kilku miejscowościach. Okradał myjnie bezdotykowe na terenie miast takich jak Radzyń Podlaski, Zamość, Łęczna, Kraśnik a nawet Rzeszów. Łupem sprawców mogło paść co najmniej kilkanaście tysięcy złotych – mł. asp. Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Jak się okazało, 22-latek, mieszkaniec Lublina, usiłował włamać się też do kasetki myjni bezdotykowej w Bełżcyach oraz do wrzutnika monet w myjni w Lublinie. Łącznie dokonał kilkanaście kradzieży.

Po przeszukaniu jego mieszkania, policjanci zabezpieczyli ponad 2 tysiące złotych w bilonie, żetony pochodzące z wpłatomatów do myjni i odkurzaczy, a także narzędzia służące do włamań. Jak wyjaśniał nam w piątek podkom. Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, sprawa jest rozwojowa i może się okazać, że mężczyzna ma na koncie o wiele większą liczbę tego typu włamań. Policjanci analizują teraz wszystkie podobne zdarzenia z całego regionu, zwrócili się także do sąsiednich komend o informacje o włamaniach do myjni na ich terenie. Mężczyźnie grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.

To już kolejny tego typu przypadek. Na początku ubiegłego roku, również lubelscy policjanci, zatrzymali sprawcę włamania do jednej z lubelskich myjni samochodowych. W trakcie czynności, mundurowi ustalili, że mężczyzna miał on na koncie więcej tego typu przestępstw. Działał na terenie całego kraju, gdzie dokonywał włamań do myjni samochodowych.

Informację o zatrzymaniu otrzymaliśmy od czytelniczki. DZIĘKUJEMY!

(fot. lublin112)
2015-07-18 14:20:40

13 komentarzy

 1. Szanowna redakcjo trochę zastanawia mnie pochodzenie tych informacji.Taka zwykła czytelniczka ma taka wiedzę o zatrzymanych i ich życiorysach dokonaniach.

  • Szanowny czytelniku. Wystarczy przeczytać materiał, czytelniczka poinformowała nas o zatrzymaniu w nocy dwóch mężczyzn, dalsze informacje ustaliliśmy w Policji, jest napisane, kto się wypowiada. pozdr

   • Z pokorą przyjmuję instrukcję jak mam czytać, ale w dalszym ciągu nie mogę zrozumieć skąd jakaś przypadkowa czytelniczka wiedziała kogo zatrzymano i za co.Nie wyobrażam sobie że „czytelniczka” zadzwoniła do redakcji bo w Bełżycach widziała jak zatrzymano jakiś samochód do kontroli,a Wy w te pędy do Bełżyc na komisariat, takich kontroli codziennie na Lubelszczyźnie pewnie jest setki.Jeżeli uważacie że dalej jestem w błędzie sory ale jest upał.Nie chcę rozdmuchiwać tematu bo niema czego ważna jest informacja,mi chodzi tylko o precyzję,bo jak zadzwonię ja do Was i powiem że właśnie widzę jak policja w Piaskach na obwodnicy kontroluje samochód,to będziecie dociekać kogo i za co kontrolowali?.

    • Drogi czytelniku, owszem każdego dnia kontroli są setki jak nie tysiące, jednak nie każdego dnia się obserwuje jak policjanci w trakcie owej kontroli obezwładniają osoby, zakuwają w kajdanki a następnie układają na ziemi. Obok zaś leżą kominiarki itp. Wtedy nasuwa się jedno, że jest to jakaś grubsza akcja.

     Pozdr

     • Myślę że takiej akcji tam nie było bo jak pisze niżej „ogrodnik” takie rzeczy jak policjanci znaleźli w samochodzie naszych bohaterów wozi na codzień,polemizować można byłoby wiele jednak zamykamy temat. Pozdr

 2. A mnie zastanawia pod jaką gwiazdą,a może z probówki krosny się urodziłeś.Wiele osób jest świadkami różnych zdarzeń.No ale za mały jesteś żeby taką wiedzę posiąść.

 3. Szanowny kolego nikogo tu nie obrażam i nie życzę sobie abyś Ty mnie obrażał,zawsze możesz pominąć mojego nicka.Pozdrawiam i szanuję Cie takiego jaki jesteś.

 4. Czy samo przewożenie takich narzędzi ,które nie są standardowe na wyposażeniu pojazdu jest karalne?Bo teraz nie wiem bo ja cały czas wożę takie narzędzia.

  • Nie jest, ale jak jedziesz o pierwszej w nocy to jest to podejrzane… Jakbym był Policjantem to większość samochodów po północy bym kontrolował, bo jakby to ująć, nie jest to normalne jeździć o takiej godzinie. Z tą różnicą że jakby ktoś miał trawę to bym nieformalnie dał słowne pouczenie, bo nie uznaje karania za coś takiego. O ile partner byłby normalny. I puścił wolno.. Chyba, że do trawy ktoś by miał amfetamine czy inne substancje które szkodzą… Wtedy kajdany, nie ma przeproś.. to samo w przypadku jechania po pijaku.

 5. ty też nie jesteś policjantem.

 6. ty też nie jesteś policjantem

 7. Ty też nie jesteś policjantem

Z kraju

Polityka i społeczeństwo