Niedziela, 06 października 202406/10/2024
690 680 960
690 680 960

Jeszcze tydzień można głosować na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego. Obecnie prowadzi Brama w Kryłowie

Z 40 wydarzeń, obiektów czy też ciekawych miejsc internauci wybiorą tegoroczny Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego. Głosowanie trwa do piątku 20 września, do godziny 15:00.

Trwa tegoroczna edycja konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego w 2024 roku. Organizuje go Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna. Jego celem jest wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych, a także podnoszenie jakości i konkurencyjności oferty turystycznej poprzez kreowanie produktów, które nie tylko wyróżniają się atrakcyjnością turystyczną, ale także są nowatorskie i przyjazne turystom.

Kapituła Konkursowa, z 40 zgłoszonych propozycji, wybierze trzy, które otrzymają rekomendację do etapu ogólnopolskiego. Wśród nich są wydarzenia: Chmielaki Krasnostawskie, Międzynarodowe Dni Jakuba Wędrowycza, Fantastyczny Festiwal Wyobraźni StarFest, Festiwal „Kultura bez Granic” w Kobylanach, Międzynarodowe Zawody Balonowe w Nałęczowie, Rowerowa Stolica Polski w Białej Podlaskiej, Rubienalia w Hrubieszowie, Święto Roweru w Lubartowie, spacer Twierdza Zamość Nocą, Włodawski Dzień Fotografii i projekt Zamość Nocą.

Do tego dochodzą obiekty takie jak: Brama w Kryłowie z 1876 roku, Chełmskie Podziemia Kredowe, Destylarnia rzemieślnicza mieszcząca się w odrestaurowanym zabytkowym młynie w Dysie, Dzieło Międzyfortowe KOBYLANY I w Małaszewiczach Małych, Muzeum Browaru w Zwierzyńcu, Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, Podziemia Browaru Perła w Lublinie, Zespół dworcowy z izbą pamięci HS Nadbużanka w Woli Uhruskiej, Ogród Ziołowy stworzony przy wiosce tematycznej „Kraina Rumianku” w Hołownie, Panteon Sapieżyński w Kodniu, Park Miliona Róż i Zabytków Kresowych w Kazimierzu Dolnym, Park Rekreacji Zoom Natury, Magiczne Ogrody w Trzciankach, Skansen Aktywny w Nowosiółkach, Tężnia Solankowa w Wojsławicach, Wieża widokowa na Wzgórzu Zamkowym w Szczebrzeszynie, Winnica Sienkiewicz w Samoklęskach oraz Zamojska Akademia Kultury.

Wśród zgłoszonych produktów turystycznych są również: Akademia Lesslandia w Krainie Lessowych Wąwozów jako zestaw edukacyjnych i rekreacyjnych usług obejmujący 20 certyfikowanych obiektów i atrakcji, „Józefów – Rowerowa Stolica Roztocza” czyli wymarzone miejsce dla rowerzystów, Szlak Kajakiem po Bystrzycy w Gminie Strzyżewice, Lumina Park w Lublinie, Niebieski Ekobusik oferuje zwiedzanie Krainy Lessowych Wąwozów przy pomocy elektrycznych autobusów, Obserwacje Ptaków (birdwatching) na Roztoczu a także Arche Nałęczów dawne Sanatorium Milicyjne w Nałęczowie, Janowski Zakątek w Janowie Lubelskim, Łubinowe Wzgórze Wioska Zdrowia w Łąkach i Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Józefowie,

Kapituła Konkursu jest w trakcie oceniania zgłoszonych kandydatur jednocześnie przyjmowane są głosy internautów, na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego. Konkurs odbywa się na profilu facebookowym Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Obecnie największe poparcie internautów mają: Brama w Kryłowie, Rowerowa Stolica Polski w Białej Podlaskiej i Chmielaki Krasnostawskie. Głosowanie trwa do piątku 20 września, do godziny 15:00

W ubiegłym roku pierwsze miejsce zajęła ścieżka „Tropem przyrody” w Poleskim Parku Narodowym, drugie Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie a trzecie przypadło dla Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. Z kolei nagrodę Internautów otrzymało Roztoczańskie Muzeum PRL w Zamościu za wydarzenie Zlot Pojazdów Zabytkowych. W 2022 roku było to odpowiednio: Chmielaki Krasnostawskie, Muzeum Czartoryskich w Puławach, Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej i Międzyrzeckie Jeziorka.

Jeden komentarz

  1. Pozytywny akcent dzisiaj. Super.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo

Nauka i technologia