Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Jest zgoda na rozbudowę trasy Janów Lubelski – Frampol. Na razie nie ma jednak wykonawcy prac

Drogowcy otrzymali zgodę na wyczekiwaną przez kierowców rozbudowę kolejnego odcinka drogi krajowej nr 74. Jednak na razie nie ma co liczyć na rozpoczęcie prac.

Wojewoda Lubelski Lech Sprawka wydał decyzję ZRID, czyli zezwolenie na realizację inwestycji drogowej, dla przebudowy trasy między Janowem Lubelskim a Frampolem. W zakres prac wchodzi także budowa obwodnicy Dzwoli. Dokument ten pozwala na rozpoczęcie prac w terenie, czyli może już ruszać ciężki sprzęt, a tym samym właściwa przebudowa.

Tak się jednak nie stanie. W odróżnieniu od innych dużych inwestycji drogowych, jakie w ostatnim czasie były realizowane w naszym regionie, tutaj o decyzję wnioskowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, a nie wykonawca prac. Tego ostatniego na razie wcale nie ma. Wszystko dlatego, że zadanie ma być realizowane tradycyjnym sposobem, czyli całą dokumentację łącznie z projektem przygotowuje inwestor.

Jak wyjaśnia Łukasz Minkiewicz z lubelskiego oddziału Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na realizację zadania. To oznacza, że prace ruszą najwcześniej w przyszłym roku. Trasa ma być ukończona w 2024 roku.

Inwestycja jest częścią większego zadania, które obejmuje przebudowę całej drogi krajowej nr 74 pomiędzy Janowem Lubelskim a przejściem granicznym w Zosinie. Jezdnia ma zostać poszerzona a pobocza umocnione. Prace mają potrwać do 2029 roku.

(fot. GDDKiA)

10 komentarzy

 1. Kiedy obwodnica Janowa w ciągu drogi 74 ?

  • W tym roku złożyli wniosek o DŚU , który będzie w następnym roku przetarg koniec następnego/początek nowego budowa powinna się zacząć w 2024 roku lub pod jego sam koniec albo początek 2025, wszystko idzie zgodnie z harmonogramem

   • A która wersja wygrała ta obok cmentarza, przez biała czy lasy?

    • Wygrał wariant 1B czyli północny przez Wieś Biała

     • Przepraszam ale nie rozumiem bo były 4 warianty nr.1 północno wschodni obok cmentarza i dolinę rzek.i Nr.2 bardziej odsunięty na północny wschód omijający sąsiedztwo cmentarza oraz nr.3 i 4 południowo wschodni. Czyli rozumiem że nr.2 wygrał?

 2. może sasin się skusi to sukces murowany

 3. nie bądż śmieszny wszyscy się śmieją z tych nieudaczników

 4. jak zwykle od konca zaczynaja….
  nie zatanowil sie nikt ze trzeba najpierw zrobic odcinek dk74 pomiedzy Frampolem a Szczebrzeszynem?
  caly ruch ciezarowy jest kierowany przez Bilgoraj i Zwierzyniec droga wojewodzka, to jest dopiero utrudnienie dla kierowcow o ekologi nie wspomne

 5. Który wariant wygrał nr 1, 2, 3, czy 4?

Z kraju