Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Jest Tesco, będzie Netto. Sklepy brytyjskiej sieci handlowej przejęte przez Duńczyków

Sieć handlowa Tesco ostatecznie przechodzi w naszym kraju do historii. Markety kupiła duńska firma Salling Group, która jest właścicielem sklepów Netto.

Jest decyzja w sprawie przejęcia spółki Tesco Polska przez firmę Salling Group. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na transakcję uznając, że w każdym z badanych miast Netto po przejęciu placówek Tesco będzie musiało konkurować z innymi dyskontami, supermarketami i hipermarketami. To oznacza, że struktura tych rynków nie zmieni się na niekorzyść konsumentów, dostawców czy przedsiębiorców prowadzących mniejsze sklepy.

Pod marką Netto działa obecnie 386 sklepów w całej Polsce. Tesco posiada zaś 320 supermarketów i hipermarketów, dwa centra dystrybucyjne i 23 stacje paliw. Z tego przedmiotem koncentracji jest 301 sklepów, 14 stacji paliw, siedziba główna i centra dystrybucyjne. Oznacza to, że liczba sklepów sieci Netto w naszym kraju wzrośnie niemal dwukrotnie. Sieć będzie miała teraz ponad 700 sklepów a tym samym niemal dogoni pod tym względem Lidla.

W województwie lubelskim działa obecnie 15 sklepów z szyldem Tesco. Są to hipermarkety w Chełmie, Radzyniu Podlaskim, Łukowie, Lubartowie, Łęcznej, Biłgoraju i Zakręciu koło Krasnegostawu. Do tego supermarkety zlokalizowane we Włodawie, Terespolu, Międzyrzecu Podlaskim, Rykach, Dęblinie, Łęcznej, Opolu Lubelskim oraz Kraśniku. Jeżeli chodzi o sieć Netto, to do tej pory nie jest ona obecna w naszym regionie. Najbliższe sklepy duńskiej sieci znajdują się w Garwolinie i Warce.

Decyzja o wycofaniu się Tesco z Polski została podjęta przez brytyjską centralę na skutek strat, jaką sieć notuje od kilku lat. Wcześniej kilka najlepszych lokalizacji w dużych miastach Tesco sprzedało m.in. Kauflandowi czy też sieci Leroy Merlin. Jak wskazuje nowy właściciel, przekształcanie sklepów się będzie odbywało sukcesywnie. Do tego czasu placówki będą funkcjonowały pod marką Tesco. W ramach umowy do Salling Group zostanie przeniesionych również około 7 tys. pracowników Tesco.

Netto wywodzi się z Danii, gdzie powstało w latach 80. W Polsce Netto funkcjonuje od 1995 roku, kiedy to w Szczecinie otworzony został pierwszy sklep tej sieci.

(fot. Salling Group)

9 komentarzy

 1. Ale super…. Supcio hrupcio

  Jej szkodunia by była jak by się ceny polskie tam znalazły
  Chytre hieny na pewno nie zrobią cen jak to mamy za granicą
  Niestety ma na to wpływ obecna gospodarka która kuleje jak dziewica Kaczyński

  A może by tak pójść odbić
  Sejm
  Pałac Prezydencki
  Belweder
  I jeszcze Premiera pogonić nago na ulicę, trytytkami związać ręce z tyłu, żeby jak nie zakrył i kazać im tańczyć

 2. W końcu na legalu, wcisną smakoszom polaczkom zalegającą w chłodniach wieprzowine hodowaną na glifosacie. UWAGA! Promocja wszystkie wiepszowe padliny po 6.99 kilogram!

 3. Wchodzisz do Netto, a tam wszystko brutto. 🙂

 4. Tesco w każdej pipidowie się utrzymało. a w Lublinie nie.. Resztki

 5. Nie płakałem po tesco! A kiedy netto w Lublinie?

 6. Może to i poprawnie ale brzmi słabo „przekształcanie sklepów się będzie odbywało sukcesywnie”

 7. Niestety ceny w Netto nie są konkurencyjne, corocznie odwiedzam nasz Bałtyk i tam w Kołobrzegu są dwa sklepy obok siebie Netto i Polo pod Polo pełno aut pod Netto pustki , czasami robię zakupy ale to nie Biedra czy Lidl