Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Jest reakcja na sankcje dla polskich przewoźników. Białoruskie pojazdy nie przejadą przez granicę w Kukurykach

Zgodnie z zapowiedziami szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego, Polska wprowadziła ograniczenia dla białoruskich ciężarówek. Pojazdy nie będą przepuszczane przez granicę w Kukurykach.

W poniedziałek Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowało, że od jutra Polska wprowadzi ograniczeniu ruchu dla białoruskich pojazdów ciężarowych. Nie będą one mogły przekraczać granicy na przejściu granicznym Kukuryki-Kozłowicze. Oznacza to, że aby wjechać na terytorium Białorusi, czy też z niego wyjechać, kierowcy będą musieli jeździć przez Litwę lub Łotwę.

To odpowiedź na sankcje, jakie wobec polskich przewoźników zastosowały władze Białorusi. Minister Mariusz Kamiński jeszcze przed ich wprowadzeniem zapowiadał, że reakcja Polski wobec przewoźników białoruskich będzie identyczna. MSWiA zaznacza, że ograniczenie nie dotyczy ruchu osobowego na przejściu granicznym w Terespolu.

Białoruskie ciężarówki nie będą wpuszczane na terminal w Koroszczynie od wtorku od godz. 19:00. Przy czym sytuacja taka ma potrwać do czasu zniesienia przez białoruskie władze ograniczeń wobec polskich przewoźników.

(fot. nadesłane – Przemo)

14 komentarzy

 1. no i gitara

 2. Pewnie duża ta szafa .

 3. Wojna coraz bliżej…

 4. Trzecia wojna światowa coraz bardziej realna.

 5. Zboczeniec z BMW

  Ja bym jeszcze wprowadził zakaz sprzedaży ziemniaków i wyrobów ziemniaczanych Białorusinom. I to był by cios na który nie są przygotowani. Pojedzie taki tirowiec z Białorusi do knajpy, schabowy tak ziemniaczki NIET! kiedy Polska kupi do high mars głowice ze zmutowaną stonką skierowaną na Białoruś? Nie bójmy się inwestować w broń niekonwencjonalną

 6. Hmm… jeden patyczkiem drugi kamyczkiem, potem co, guziczkiem?
  No niezła szczujnia… jprdlę to wszystko.

 7. Co wy tak nastawieni na Białoruś tv już wam całkiem mózgi wypaliła?

  • Za to, że kolaboruje z Rosją, użyczyła swojego terenu w trakcie agresji na Ukrainie, swoich lotnisk etc. etc. nie są tam szanowane prawa człowieka, zamykani są dziennikarze i opozycjoniści do więzień. Łukaszenko robi to co mu putin każe. Już rozumiesz?

   (putin celowo z małej, bo nawet nie zasługuje na duża literę, na nic nie zasługuje, tylko na sąd w Hadze)

 8. Ten alkoholik znowu namotał.

Z kraju

Sport