Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Jest przestronny i nowoczesny, policjanci czekali na niego od lat. Nowa siedziba I komisariatu została otwarta (zdjęcia)

Z ciasnych i niespełniających wymogów pomieszczeń przy ul. Okopowej, funkcjonariusze przeprowadzili się do nowego budynku. W obiekcie pełnić służbę będzie 70 funkcjonariuszy.

W czwartek funkcjonariusze z I Komisariatu Policji rozpoczęli służbę w nowej siedzibie. Z ul. Okopowej przeprowadzili się do nowego budynku przy al. Unii Lubelskiej 23. W oficjalnym otwarciu wzięli udział m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie inspektor Artur Bielecki, Wojewoda Lubelski Lech Sprawka, Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Sebastian Trojak oraz Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk.

Nowy komisariat posiada dwie kondygnacje, na których zlokalizowano nowoczesne pokoje biurowe wraz z zapleczem socjalnym, salę ćwiczeń i siłownię, nowoczesną salę konferencyjną, salę odpraw, pokój pracy zespołowej, przestronną szatnię wraz z zapleczem sanitarnym oraz magazyn dowodów rzeczowych. Budynek posiada ponad 1200 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej.

Jak wyjaśniają funkcjonariusze, na tego typu obiekt oczekiwali od wielu lat. Służba przy ulicy Okopowej wiązała się w wieloma niedogodnościami. Małe i ciasne pomieszczenia nie dawały żadnego komfortu pracy. Lokal nie spełniał też obowiązujących wymogów dotyczących standardów technicznych, funkcjonalnych i użytkowych. Brakowało nawet miejsc parkingowych. Teraz ma się to wszystko zmienić.

Budowa nowego komisariatu rozpoczęła się w 2017 roku. Wcześniej miasto przekazało na ten cel działkę o powierzchni prawie 6 tysięcy metrów kwadratowych. W obiekcie zastosowano nowoczesne rozwiązania: zainstalowano kolektory słoneczne, kotły gazowe oraz stację do ładowania samochodów elektrycznych. Budynek posiada także taras widokowy. Koszt inwestycji łącznie z wyposażeniem oszacowano na ponad 14 milionów złotych. Pieniądze przeznaczone na ten cel pochodziły głównie Programu Modernizacji Policji oraz z Wojewódzkiego Funduszu Wsparcia Policji.

(fot. lublin112)

29 komentarzy

 1. Ulżyło wam? Lepiej się czujecie? Dumni jesteście z siebie i swoich „przemyśleń”? To mi „odwaga”! Pocieszam się, że to tylko margines – internetowa patologia. Patologia nie przepada za policją – wiadomo dlaczego. Ujada więc na forum, ale ugryźć nie może.

  • Chciałbym by moje posty były widoczne

   @obywatel. Ty to tak serio? Myślisz, że tylko patologia nie lubi policji? Ja jestem zdziwiony, że jeszcze ktoś pozytywnie się wypowiada o tej formacji politycznego terroru.

   • nieKrytyKrytyk

    no jak to kto się wypowiada pozytywnie, komendant i reszta imbecyli niebieskich, oni z bezpieczeństwem mają tyle wspólnego co ja z baletem, mistrzowie druczków.
    ja mam mieć do nich szaczunek?? za co ??? ostatnio 2 młodych burków mnie zatrzymało, bo niesprawne podświetlanie tablicy( gdzie obie się świeciły tylko jedna słabiej), i dla bohaterów auto nie sprawne i dowód będą zatrzymywać, ale jak obszedłem ich suke, i wcale podświetlenia nie mieli tablicy, to wie pan spaliły się.
    ja nie mówię że wszyscy są tacy, bo spotkałem policjantów nawet przy wykroczeniu byli mili i można się było pośmiać z nimi, ale takich policjantów jest margines, reszta to ameby bez ambitne, którzy czekają tylko na emeryturke. znam osobiście psa który autem zabił kobietę, nie przeszkadzał to nic żeby tata załatwił prace w policji jemu i jego bratu. i wy mi mówicie że szacunek im się należy??

   • szczery_do_bólu

    Pi…..sz – mówiąc krótko.

  • AROGANCKI, WYEDUKOWANY PROSTAK

   Autor odmawia myślącym nie jego schematami poznawczymi prawa do subiektywizmu i postrzegania rzeczywistości poprzez pryzmat indywidualnych doświadczeń nieskażonych narzuconą ideologią.

 2. Lekarz Niedzieli

  smerfy nową wioskę otworzyły :]

 3. Ale napis Policja na ścianie mogli zrobić równo.

 4. Ładna buda i z wybiegiem

 5. kocham krzyśa

  po co był tam inspirator ? darmocha jakaś była, bo tradycyjnie zacierał łapki?

 6. O to uwolni się kawałek chodnika od zaparkowanych samochodów bez pozostawienia PRZEPISOWEGO MINIMUM 1,5 METRA dla pieszych. No moze teraz zwykły obywatel bedzie mógł nieprawidłowe parkowanie na Okopowej zgłosić do SM. To jest WINA policji i straży miejskiej ze mamy zastawione wszystkie chodniki, bo zbyt mało w tym temacie robią( jak żałosne 300 mandatów w Lublinie na rok za parkowanie na chodniku) Nic mnie nie obchodzi , ze nie ma gdzie parkować, parkuj na jezdni tam gdzie myslisz o zaparkowaniu na choćby kawałku chodnika. CHODNIKI SĄ DLA PIESZYCH , KONIEC KROPKA.

 7. POLICJANCIE❗ TO DO CIEBIE ❗❗❗

  USUNĘLI MÓJ KOMENTARZ!!!
  NIC OBRAŹLIWEGO NIE BYŁO W NIM- JEDYNIE WEZWANIE FO NAWRICENIAY DLA TYCH WSZYSTKICH, KTÓRZY SWÓJ HONOR PRZELICZAJĄ W ZŁ, TYCH CO DEPCZĄ INNYCH JAK TRAWĘ, SIEBIE MAJĄ ZA OBRONCOW PRAWA (nieważne, że fałszywego) POMIMO JEGO ŁAMANIA I MENTALNOŚCI KALEGO PREDYSPONUJĄCEJ ICH DO BYCIA SILNYMI WOBEC SŁABYCH, A SŁABYMI WOBECY SILNYCH…
  GDY JEZUS ZNÓW PRZYJDZIE – BĘDĄ CZMYCHAĆ JAK SZCZURY…

 8. Czy „Taras widokowy” jest ogólnodostępny?

 9. pytanie do nieKrytykkrytyk. Czy rodzina tej zabitej kobiety poniosła koszty naprawy samochodu?

  • SYNU ORMOWCA❗ ODEJDŹ Z POLICJI❗NIE HAŃB MUNDURU❗❗❗

   Budują nowe komisariaty, a ludzie ci sami…
   Patologia była, jest i będzie…
   Po oddaniu np. ,,nowej” 3-ki taki sam burdel tam był jak w starym slumsie…
   Chyba z żadnego komisariatu nie ,,odeszlo” lub zostało zawieszonych więcej policjantów…
   No chyba, że w Bychawie w związku z ustawkami że 2 dekady temu… Hi,hi..
   Wydział Wewnętrzny miałby co robić gdyby wziął pod lupę i 3-kę i drogówkę …