Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

Jest cały i zdrowy. Łabędź, którego znaleziono zaplątanego w żyłkę, wrócił do naturalnego środowiska (zdjęcia)

Ptaka znaleziono zaplątanego w żyłkę wędkarską, co uniemożliwiało mu latanie i swobodne pływanie. W Lubelskim Centrum Małych Zwierząt nabrał sił i odzyskał formę. Wrócił już do zalewu.

W środę w godzinach popołudniowych do Zalewu Zemborzyckiego został wypuszczony łabędź, którego w piątek znaleziono w rejonie ośrodka Marina. Ptak znajdował się w pobliżu kąpieliska i był zaplątany w żyłkę wędkarską. Uniemożliwiało mu to nie tylko latanie, lecz również swobodne pływanie.

Miał również problemy ze zdobywaniem pokarmu oraz był łatwym celem dla drapieżników. Ptak został złapany i policjanci z posterunku wodnego przekazali go lekarzowi weterynarii z Lubelskiego Centrum Małych Zwierząt, który się nim zaopiekował. Podjął również decyzje o przetransportowaniu go do kliniki.

Łabędź spędził tam kilka dni pod czujną opieką lekarzy. Po tym jak odzyskał formę i nabrał sił postanowiono wypuścić go do naturalnego środowiska. Oczywiście miało to miejsce nad Zalewem Zemborzyckim.

(fot. lublin112.pl)

5 komentarzy

  1. Było go zjeść.

  2. Na poprzednich zdjęciach to straż miejska ładowala ptaka do swojego radiowozu, a nie policja. Zresztą i przy odlawianiu policja tylko asystowala…

  3. Widać małżonka i dzieci też zadowolone. Będzie o czym opowiadać.

  4. Super! Wielkie podziękowania za pomoc bezbronnym i potrzebującym.