Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Jedne PKS-y padają, inne inwestują. W Łukowie wymieniają tabor

Pomimo trudnej sytuacji na rynku przewozowym, która przede wszystkim dotknęła przedsiębiorstwa PKS, są takie, które inwestują by polepszać standardy usług.

Łukowski PKS pomimo trudności finansowych stara się inwestować w nowy tabor, by usługi były konkurencyjne wobec innych przewoźników. Właśnie został zakupiony fabrycznie nowy autobus marki autosan. Pojazd wyróżnia nietypowe malowanie, którego głównym elementem jest postać husarza na koniu. Ma to nawiązywać do historii Ziemi Łukowskiej, gdzie to urodził się autor Trylogii Henryk Sienkiewicz.

Nowy autobus to Autosan Gemini, który może przewozić 31 pasażerów na wygodnych, uchylnych fotelach. Komfort podróży zapewni klimatyzacja przestrzeni pasażerskiej oraz indywidualne dla każdego z foteli oświetlenie oraz nadmuch powietrza. W pojeździe będzie również bezpłatny internet. Nowy autobus będzie obsługiwał głównie trasy dalekobieżne.

Łukowski PKS dysponuje 95 autobusami, z których większość ma kilkanaście lat i setki tysięcy przejechanych kilometrów. W połowie ubiegłego roku, spółka zakupiła dwa fabrycznie nowe mercedesy sprintery.

null
(fot. PKS Łuków)
2013-12-20 22:12:06

3 komentarze

  1. Duży autobus to jest wygoda a nie w tych busikach ludzie jak sardynki w puszkach.

  2. Pan Sołtys z Lublina

    Kupno autobusu od firmy, która ogłosiła upadłość to niezbyt fortunna decyzja, a trzeba wziąć pod uwagę przyszłe serwisowanie, które może się okazać kosztowniejsze niż cena samego pojazdu.

  3. Zwłaszcza, że części do Autosanów łatwo dostać bo jeździ ich na polskich drogach dużo, a po za tym syndyk dalej kontynuuje produkcję http://autosan.cba.pl/historia/historia21.html

Wiadomości z info112