Jedna z korporacji taksówkarskich wprowadza w pojazdach przegrody ochronne (zdjęcia)

Od minionej niedzieli w autach iTaxi pojawiają się przegrody ochronne. Do końca tygodnia wszyscy chętni kierowcy korporacji otrzymają widoczne na zdjęciach zabezpieczenie.

Jak wyjaśnia przedstawiciel korporacji taksówkarskiej Andrzej Padziński, działania te są po to, żeby zapewnić pasażerom jak najbezpieczniejszy przejazd.

Wszyscy kierowcy będą stosować specjalne procedury przed każdym przejazdem. Przed kursem pasażerowie mogą zostać zapytani, czy nie mają gorączki. W przypadku wątpliwości kierowca może zaproponować bezdotykowy pomiar temperatury.

– Prosimy unikać dotykania przegrody ochronnej, klamek, oparć i innych elementów wewnątrz samochodu dłońmi, o ile to nie jest konieczne. Prosimy o rozliczenia bezdotykowe za pomocą karty lub poprzez aplikację, by ograniczyć do minimum konieczność bezpośredniego kontaktu. Kierowca jest zobowiązany do dezynfekcji klamek i innych najczęściej dotykanych elementów oraz możliwie jak najczęstszej dezynfekcji powierzchni lub ozonowania wnętrza pojazdu – wyjaśnia Andrzej Padziński, członek zarządu iTaxi.

Wszystkie te zabiegi są po to, aby zapewnić kierowcom oraz pasażerom możliwie jak najbardziej bezpieczne warunki przejazdu i pracy. W związku z instalacją przegrody i wyłączeniem przedniego siedzenia pasażera z dostępności w kursie, taksówki te mogą przewozić o jedną osobę mniej niż pozwala na to liczba foteli w pojeździe.

Co więcej, w aplikacji pojawiła się dodatkowa funkcjonalność, którą można wybrać, zamawiając taksówkę – “Przegroda ochronna”. Na chwilę obecną jeszcze nie wszystkie taksówki mają zabezpieczenie w postaci przegrody ochronnej. Możliwość zamówienia taksówki, posiadającej taką przegrodę, jest dostępna pod jednym z przycisków w aplikacji.

(fot. nadesłane)

Zobacz również

19 komentarzy

 1. A ja mam pytanie o klimę dla pasażerów w przewidywane majowe upały…

 2. Co to jest itaxi?

 3. No przynajmniej szlugami od kierowcow nie bedzie czuc,Tylko itaxi od dziś

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8393zł 1.43%
  • GBP 5.3056zł 0.64%
  • EUR 4.5793zł 0.56%
  • CHF 4.1313zł 0.76%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!