Jeden z pracowników galerii handlowej w Lublinie miał kontakt z osobą zarażoną koronawirusem. Obiekt został zamknięty

Galeria Orkana w Lublinie została dzisiaj znacznie wcześniej zamknięta. Obiekt musieli opuścić klienci jak też pracownicy. W budynku zostanie przeprowadzona dezynfekcja.

W czwartek w godzinach wieczornych zapadła decyzja o natychmiastowym zamknięciu Galerii Handlowej Orkana w Lublinie. Wszyscy najemcy otrzymali informację, że mają zabezpieczyć swoje lokale i opuścić budynek. Ten zaś ma zostać poddany dezynfekcji.

Jak ustaliliśmy, powodem jest fakt, iż do dyrekcji Centrum Handlowego dotarła wiadomość, że pracownik jednego ze zlokalizowanych w obiekcie sklepów, miał kontakt z osobą, u której stwierdzono obecność koronawirusa. Informację taką, miał przekazać najemca lokalu, a jednocześnie pracodawca owego mężczyzny.

Dyrekcja Centrum Handlowego skontaktowała się z Inspekcją Sanitarną i po ustaleniach wdrożone zostały odpowiednie procedury, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa zarówno pozostałym osobom pracującym w obiekcie, jak też klientom. Wszystkie tzw. wspólne powierzchnie w budynku, mają teraz zostać poddane dezynfekcji. Prace będą trwały w nocy, jutro Galeria ma być normalnie czynna.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

28 komentarzy

 1. No tak a co z innymi sklepami TŁUMY przez nie przechodzą codziennie powinny także być poddane dezynfekcji w nocy bo w tym tłumie może być jakiś „SUPER ***” ukrywający infekcję.

 2. W którym sklepie ten pracownik?

  • szkoda, że nie podają który to sklep… bo jak np z bielizną albo jubiler to wiadomo, że statystycznie mniej osób tamtędy przechodzi… ale jak to ktoś z rossmana to już dużo gorzej… Trzeba pamiętać, że to, że „miał kontakt” nie oznacza, że sam był chory i roznosił wirusa. Po za tym super postawa, aby każdy miał tyle oleju w głowie aby zawczasu informować innych.

  • nie bądz ciekawy bo kociej buzi dostaniesz!

 3. A w jednej z firm z Zemborzyc Tereszynskich pracuje chlopaczek który też mógł mieć styczność z tym kibicem słynnym i sobie dalej pracuje. I nikt nic nie zgłasza. Mało takich firm? Pracodawcy się boją że interes stanie na 2 tyg minimum

 4. Powinni pozamykać wszystko ! To głupota skupiać tylu różny ludzi . Gdzie w tym rozum! Mamy już przykład z Włoch , nie rozumiem dlaczego ciagle wszystko jest bagatelizowane . Lepiej zapobiegać …

 5. To chore, że nie podają nazw sklepów.

 6. Codziennie galerie odwiedzają tłumy. Ile z tych osób może być nosicielami lub chorymi na koronę, tego nikt nie wie… Idąc tym tokiem myślenia to wszystkie galerie powinny być codziennie dezynfekowane bądź zamknięte, nie mówiąc o marketach, kościołach itd… W marketach jeden po drugim bierze wózek czy koszyk nie wiedząc czy osoba przed nim nie jest zarażona. Dalej myśląc tym sposobem to mieszkańcy Niedrzwicy powinni być odizolowani od reszty świata, zamknięci w domach i cała miejscowość powinna byś zdezynfekowana bo przez te kilka dni z chorymi w tej miejscowości prawie każdy z nich mógł mieć kontakt albo i miał.. Ludzie nie popadajmy w panikę…

 7. Jak nie podaja którą galeria ludzie pisze jak wół galeria Orkana

 8. W olimpie też pracuje gość który w niedzielę wrócił z Niemiec. Zero reakcji kwarantanny dezynfekcji po prostu nic.

 9. osobiście pracuję w galerii mogli by je zamknąć pracując w rękawiczkach nie chromi mnie to czy innych przez kontaktem z chorymi . szkoły można było zamknąć to czemu nie galerie gdzie teraz są ” wycieczki ” małolatów

 10. W sobotę z okazji dnia kobiet babeczkami częstowali a ludzie brudnymi rękami brali i jedli.

 11. A w ktorym konkretnie sklepie? Moze w Pepco?

 12. Skoro wiedzial, ze mial kontakt z osoba zakazona, to po co przychodzi do pracy!? Zeby zarazac innych? Przylazl i dopiero w pracy informuje pracodawce. Co za bezmyslnosc!!!

  • A może dowiedział się dopiero teraz że miał styczność z zarażonym? Myślisz że ktoś rozsyła informację po wszystkich że ma wirusa? Nawet jeśli ktoś poinformował bliskich i znajomych że jest zarażony to co z osobami z którymi miał przypadkowy lub okazjonalny kontakt? Proszę trochę użyć mózgu.

 13. pełno w całej Europie relacji ludzi, którzy mają objawy a są olewani przez służby sanitarne. po wiadomości o wirusie w Chinach (która i tak dotarła poza Chiny z opóźnieniem) wpuszczano wszystkich na hip hura, bez jakichkolwiek przemyśleń, ci wszyscy ludzie z rejonu zakażenia rozjechali się po całym świecie, spotykając miliony innych ludzi – więc każdy, kto bywa w miejscu publicznym już mógł się „otrzeć” o nosiciela. i w tym właśnie momencie następuje panika? na całym świecie są takie tępaki rządzące? i co to da, że zamkną sklep, jak nosiciel minął się w drodze do sklepu z setką osób, a ta setka z dziesiątkami tysięcy tego samego dnia?
  teraz kwarantanny i mycie rąk już niewiele pomogą. zaczniesz się dziś pilnować, a z osobą chorą mogłeś mieć kontakt przedwczoraj. już tylko pozostaje przyjmowanie chorych na oddziały zakaźne i doraźne leczenie…

 14. Pozamykac galerie, restauracje, kościoły i granice.

 15. Wszystkie galerie handlowe powinny być zamknięte tam najszybciej można się zarazić

 16. … wszystkie galerie zamknąć !!! … niech kobiety odpoczną

 17. Od czego mają odpocząć ? Od klepania głuppt w smartfonach ? Stoją i bawią się telefonami i taka praca

 18. Zygiel ty chyba bezrobotny jesteś ! od czego maja odpoczywać ? samo stanie 9-12 godzin to mało ???

 19. Proszę Redakcjo o informację jak będzie wiadomo czy ta osoba rownież zaraziła się korona wirusem, ponieważ sporo osób było w tej galerii przed dezynfakcja.

 20. Orkana zdezynfekowali, a tesco obok? Przecież klienci z orkana kręcili się pewnie też po tesco

 21. Prawda jest taka że nikt na tym nie panuje na 100%. To jest jasne.

 22. Normalnie World War Z tylko ząbiaka trudniej od człowieka odróżnić….

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9764zł 0.6%
  • GBP 4.956zł 0.12%
  • EUR 4.4671zł 0.03%
  • CHF 4.2018zł 0.23%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   W Wojciechowie znów będzie wielkie kucie. Niebawem ruszają Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie
   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym
   W niedzielę odbędzie się „Festiwal Młody Ziemniak”
   Pierwszy w sezonie zlot food trucków w Lublinie
   DARMOWY KURS SAMOOBRONY DLA KOBIET