Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

Jeden z pacjentów lubelskiego szpitala zakażony koronawirusem. To drugi taki przypadek

Wczoraj okazało się, że jeden z pacjentów szpitala SPSK4 przy ul. Jaczewskiego w Lublinie jest zakażony koronawirusem. Pozostałych pacjentów, jak też personel oddziału odizolowano.

W środę w godzinach wieczornych badania wykazały, że pacjent od tygodnia znajdujący się na oddziale neurologii szpitala SPSK4 przy ul. Jaczewskiego w Lublinie jest zakażony koronawirusem. Jak ustaliliśmy, obecnie wszystko na to wskazuje, że mężczyzna był już zakażony w momencie przyjmowania na oddział. W trakcie pobytu w placówce zaczął gorączkować, zapadła więc decyzja o wykonaniu testów pod kątem koronawirusa. Wynik okazał się pozytywny.

Mężczyznę od razu przeniesiono na oddział zakaźny szpitala SPSK1 przy ul. Staszica. O wszystkim powiadomiony został Sanepid, wdrożono procedury związane z ustaleniem grona osób, które miały kontakt z zakażonym pacjentem.

Pozostałych pacjentów, jak też personel oddziału odizolowano. Łącznie jest to ok. 150 osób. Teraz wszyscy z nich są poddawani badaniom. Pierwsze wyniki, dotyczące blisko 40 osób, są negatywne. Sam oddział neurologii został zamknięty. Pozostała część szpitala, w tym SOR, funkcjonuje normalnie.

To już drugi podobny przypadek w tym szpitalu. Pod koniec marca badania wykazały zakażenie koronawirusem u kobiety przebywającej na oddziale reumatologii. Pacjentka w momencie przyjmowania na oddział nie wykazywała żadnych objawów typowych dla zakażenia. Również z przeprowadzonego wywiadu nie wynikało, aby mogła być w grupie ryzyka.

(fot. lublin112)

21 komentarzy

  1. Byłem u chorej mamy oczywiście za wydaniem specjalnej przepustki. Lekarze, pielęgniarki, salowe bez jakichkolwiek zabezpieczeń. To jakaś paranoja!!! Jak dzwoniłem do lekarza rodzinnego to mnie poinformował, że przed wejściem będziemy poddani badaniom. Nic bardziej mylnego. Fakt moją mamę zabrało pogotowie. Lecz dopiero na moją prośbę badanie na covid-19 zrobiono dopiero po 3 dniach pobytu w szpitalu. Czy to jest normalne!!! W jakim kraju my żyjemy!!!

    • Pipi , a i tak nie będziesz mieć pewności czy wynik , który przyjdzie jest wynikiem prawdziwym i należącym do twojej mamy…. jakbyś wiedziała jaki tam bur..el mają to odchciało by ci się prosić o to badanie. ….

  2. dziękuję personelowi szpitalnemu , w szczególności lekarzom, pielęgniarkom , technikom , pracownikom socjalnym za narażanie życia i realne ratowanie ludzkich żyć w tym trudnym czasie. Wstydźcie się za powyższe komentarze! na balkon klaskać proszę iść!

  3. Ciekawe czy wzięli pod uwagę wspólne szatnie w których to personel z neurologii cyklicznie spotykał się z personelem pozostałych oddziałów, czytaj: wirus może być już na innych oddziałach.

    • Na pewno wzięli i najlepiej to powinni cały personel szpitala wziąć w kwarantannę, a szpital zamknąć i leczćcie się „wszystkowiedzący” komentujący u znahorów. Pozdrawiam i życzę dużo siły i zdrowia pielęgniarkom z neurologii