Jeden z braci klasztornych z Poczekajki jest zakażony koronawirusem. Wspólnota została objęta kwarantanną

W sobotę po południu Parafia Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka w Lublinie poinformowała, że jeden z kapłanów ma potwierdzony wynik testu na koronawirusa. W najbliższych dniach nie będzie sprawowana przez kapucynów z Poczekajki Eucharystia z wiernymi, ani spowiedź.

W sobotę po południu Parafia Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka w Lublinie poinformowała, że jeden z braci klasztornych ma potwierdzony wynik testu na koronawirusa.

– Decyzją sanepidu, od razu, zostaliśmy objęci kwarantanną, praktycznie cała wspólnota, łącznie z braćmi z seminarium. Sytuacja pojawiła się w takim momencie, że nie jesteśmy w stanie na najbliższe dni, czyli na Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wiernych Zmarłych (02.11) zapewnić innych kapłanów do sprawowania sakramentów, w tym przede wszystkim Eucharystii – poinformowali bracia w komunikacie.

Przez najbliższe dni kapłani muszą zostać w klasztorze, w oddzielaniu między sobą. W związku z całą sytuacją w najbliższych dniach w świątyni nie będzie sprawowana przez kapucynów z Poczekajki Eucharystia z wiernymi, ani spowiedź.

– Na szczęście dzięki zaprzyjaźnionym z nami księżom oraz braciom z Krakowskiego Przedmieścia będzie celebrowana Msza św. w niedzielę 1 listopada o godz. 8.30, 11.30, 13.00 i 18.00, a w poniedziałek 2 listopada, w Dzień Zaduszny będzie sprawowana Msza św. o godz. 10.00, 16.30 i 18.00. Zapraszamy na te godziny z zachowaniem jednak przepisów sanitarnych. Wszystkie inne intencje przyjęte i wyznaczone na dane dni, będą przez braci kapłanów odprawiane w kaplicy klasztornej bez kontaktu z wiernymi. Kilku braci na szczęście nie jest objętych kwarantanną, miedzy innymi br. Piotr Doleżoł, posługujący w zakrystii oraz bracia w infirmerii – informuje parafia.

Kościół w niedzielę będzie otwarty, tak jak zazwyczaj. W dni powszednie, na czas kwarantanny, otwarty będzie wieczorami od godz. 17.00 na Różaniec za zmarłych.

(fot. pixabay.com)

16 komentarzy

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik – „Umami. Opowieści i przepisy”
European Teqball Tour w Chełmie (wideo)