Jeden z braci klasztornych z Poczekajki jest zakażony koronawirusem. Wspólnota została objęta kwarantanną

W sobotę po południu Parafia Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka w Lublinie poinformowała, że jeden z kapłanów ma potwierdzony wynik testu na koronawirusa. W najbliższych dniach nie będzie sprawowana przez kapucynów z Poczekajki Eucharystia z wiernymi, ani spowiedź.

W sobotę po południu Parafia Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka w Lublinie poinformowała, że jeden z braci klasztornych ma potwierdzony wynik testu na koronawirusa.

– Decyzją sanepidu, od razu, zostaliśmy objęci kwarantanną, praktycznie cała wspólnota, łącznie z braćmi z seminarium. Sytuacja pojawiła się w takim momencie, że nie jesteśmy w stanie na najbliższe dni, czyli na Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wiernych Zmarłych (02.11) zapewnić innych kapłanów do sprawowania sakramentów, w tym przede wszystkim Eucharystii – poinformowali bracia w komunikacie.

Przez najbliższe dni kapłani muszą zostać w klasztorze, w oddzielaniu między sobą. W związku z całą sytuacją w najbliższych dniach w świątyni nie będzie sprawowana przez kapucynów z Poczekajki Eucharystia z wiernymi, ani spowiedź.

– Na szczęście dzięki zaprzyjaźnionym z nami księżom oraz braciom z Krakowskiego Przedmieścia będzie celebrowana Msza św. w niedzielę 1 listopada o godz. 8.30, 11.30, 13.00 i 18.00, a w poniedziałek 2 listopada, w Dzień Zaduszny będzie sprawowana Msza św. o godz. 10.00, 16.30 i 18.00. Zapraszamy na te godziny z zachowaniem jednak przepisów sanitarnych. Wszystkie inne intencje przyjęte i wyznaczone na dane dni, będą przez braci kapłanów odprawiane w kaplicy klasztornej bez kontaktu z wiernymi. Kilku braci na szczęście nie jest objętych kwarantanną, miedzy innymi br. Piotr Doleżoł, posługujący w zakrystii oraz bracia w infirmerii – informuje parafia.

Kościół w niedzielę będzie otwarty, tak jak zazwyczaj. W dni powszednie, na czas kwarantanny, otwarty będzie wieczorami od godz. 17.00 na Różaniec za zmarłych.

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

16 komentarzy

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą