Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Jeden skręcał, drugi wyprzedzał. Kierowca skutera z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala (zdjęcia)

Wczoraj po południu na lokalnej drodze w Biszczy zderzyły się dwa pojazdy. Wiadomo już, że to kierowca jednośladu nie zachował ostrożności i doprowadził do wypadku.

Do wypadku doszło w środę po godzinie 15 w miejscowości Biszcza w powiecie biłgorajskim. Na lokalnej drodze prowadzącej z Biszczy do Potoku Górnego zderzyły się dwa pojazdy: samochód dostawczy i skuter. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe.

Jak wynika z ustaleń policjantów, poruszający się jednośladem 65-letni mężczyzna wykonywał manewr skrętu w lewo, w drogę gruntową. Nie zachował jednak ostrożności i doprowadził do zderzenia z autem dostawczym, którego kierowca w tym czasie go wyprzedzał. Następnie mercedes wpadł do rowu.

Kierujący jednośladem z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Teraz policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku.

Jeden skręcał, drugi wyprzedzał. Kierowca skutera z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala (zdjęcia)

Jeden skręcał, drugi wyprzedzał. Kierowca skutera z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala (zdjęcia)

9 komentarzy

 1. Wina dostawczaka. Nie ma prawa wyprzedzać kogoś kto skręca.
  Wyprzedzanie to taka polska choroba narodowa.

  • nie miał prawa skręcac jak był wyprzedzany. Innymi słowy – nie wchodzisz do domu jak sie drzwi zamykają bo walniesz w nie głową

 2. Wieśniak z ostrogami przy gumofilcach (dawniej: chłop małorolny)

  Kierowca jednośladu nie zachował ostrożności i z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala.
  Jak bardzo będzie chciał żyć, lekarze będą bezradni.

 3. A od kiedy to można wyprzedzać pojazd który w tym czasie wykonuje manewr skrętu w lewo , nawet jeśli jest to droga gruntowa ?

  • skup się, skręcał w lewo w momencie kiedy był wyprzedzany – zrozumiałeś ??

  • Skoro tak szybko ustalili winę faceta na skuterze to może w dostawczaku była kamerka albo świadek zdarzenia i wyszło że skręcał bez kierunkowskazu bo nie można wyprzedzać pojazdu który sygnalizuje manewr skrętu a każdy manewr powinien być sygnalizowany odpowiednio wcześnie.

  • Można jeśli znaki poziome – linia przerywana -na to pozwalają. Nie można gdy są znaki pionowe i/lub poziome – tj. linia ciągła podwójna jak np. na skrzyżowaniach… takie mamy przepisy

 4. Fajna, kolorowa kupka ze skutera została.

 5. Dziadek zapomniał, że kierunkowskaz włącza się przy zamiarze skrętu a nie dopiero jak już się skręca albo w ogóle.

Dodaj komentarz

Z kraju