Jechał rowerem bez oświetlenia i odblasków. Został potrącony przez auto

W niedzielę w powiecie chełmskim doszło do wypadku z udziałem rowerzysty. Ranny cyklista trafił do szpitala po zderzeniu z autem osobowym.

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 21 w miejscowości Strachosław w powiecie chełmskim. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze drogówki, kierujący autem marki Renault 21-latek potrącił jadącego w tym samym kierunku 26-letniego rowerzystę. Na miejscu interweniowało pogotowie ratunkowe, które przetransportowało rannego cyklistę do szpitala.

Jak się okazało jednoślad nie posiadał żadnego oświetlenia, jak też elementów odblaskowych. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Trwa ustalanie dokładnych okoliczności wypadku.

2015-11-16 11:16:27
(fot. Policja Chełm)

Zobacz również

11 komentarzy

 1. 26lat a nie stać na światełko za 3 zł …… woli zginąć

  • tylko kamizelka odblaskowa nawet baterii nie trzeba wymieniać a jest 20razy lepiej widoczna

   • a kierowca jechał z przepisową prędkością dostosowaną do warunków panujacych na drodze i pory dnia?

    • A gowno Ci do tego… bo młody to od razu 200 jechał.. sam widzę jak czasami mało trzeba żeby potrącił takiego rowerzystę. . Jeszcze jak jedzie coś z przeciwka a do szczęścia tylko deszcz potrzebny i nawet jadąc 50 km/h nie widzimy takiego delikwenta

    • O widzę, że kolega z tych cyklo-psycholi, blokujących m.in. rozbudowę Sowińskiego w Lublinie. Obowiązują ograniczenia w prędkości od pory dnia? Nie wydaje mi się. Policja nawet pewnie nie sprawdzi ile jechal- i dobrze! Osobiście uważam, że powinna być zgoda na oklepanie policzków takim bandytom, co jadą na rowerze po zmierzchu, jak ten tutaj. Tylko biedy i sobie i kierowcy narobił.

 2. Niech buli za auto pajac na rowerze!!
  Długo jeszcze będą psy olewać sprawę oświetleń po zmierzchu u pieszych i rowerzystów ?

 3. I myślicie, że dotarło i teraz kupi odblaski? W życiu.

 4. większoś rowerów po zmroku nie ma świateł na wsi ,to stało się praktyznie normą a o na to ITD ? o poliji nie wspomnę ,lepiej zatrzymuje się sie kogoś za piie piwa w parku przepraszam za brak jednej litery

 5. Bardzo dobrze. Apele nie pomagaja to moze polamane kulasy naucza fieja wiejskiego ze trzeba sie oznakowac na ciemnej drodze

 6. Szkoda 21 latka, bo będzie musiał żyć ze świadomością, że potrącił człowieka. Rowerzysta sam jest sobie winien. Sam często miałem takie sytuacje szczególnie teraz. Z przeciwka auto ,najlepiej ciężarowe, aż tu nagle niespodzianka pieszy, lub rowerzysta na czarno, po ciemku, bez odblasków, bo kierowca ma mieć radar w aucie, lub przewidzieć kiedy idiota wybierze się na przechadzkę.
  Jak dureń dostanie odblask za darmo to go z domu nie weźmie

 7. jaktopowinnowygladac

  Bo to mało takich. Rower powinien posiadać: po 2 elementy odblaskowe koloru żółtego w każdym kole i w każdym z pedałów, lampkę koloru czerwonego z elementem odblaskowym tego samego koloru z tyłu, lampkę koloru białego z elementem odblaskowym tego samego koloru z przodu. Lampki i elementy odblaskowe muszą być dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego. Dopuszcza się aby lampka tylna koloru czerwonego mrugała. Lampka przednia nie może mrugać, musi być odpowiednio ustawiona i nie może być zbyt silna/zbyt słaba (musi oświetlać drogę ale nie może oślepiać innych uczestników ruchu drogowego) ponadto niedopuszczalne jest używanie lampek mrugających w kołach, lampek koloru niebieskiego, zielonego, żółtego. Kamizelki są dobrym rozwiązaniem ale ww. komplet lampek i odblasków bezwzględnie trzeba posiadać zamontowany w rowerze i lampki muszą być oczywiście sprawne i czyste. A jak ktoś nie rozumie dlaczego to niech dalej jeździ z brakami w oświetleniu roweru. Nie jestem z policji, jestem rowerzystą z 20 letnim stażem i kierowcą i 5 letnim stażem więc znam obie strony medalu.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8065zł -0.72%
  • GBP 5.2513zł -0.41%
  • EUR 4.5552zł -0.16%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja