690 680 960

Jechał pijany ciągnikiem. Pojazd nie miał badań technicznych

W piątek łęczyńscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę ciągnika rolniczego. Mężczyzna nie posiadał uprawnień, a pojazd nie miał badań technicznych.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 12 w miejscowości Barki w powiecie łęczyńskim. Policjanci z łęczyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli ciągnik rolniczy.

Za kierownicą pojazdu siedział 55-letni mieszkaniec gm. Cyców. Mężczyzna miał ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Nie posiadał uprawnień do kierowania.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że prawo jazdy zostało mu zatrzymane w 2008 roku. Ponadto ciągnik, którym podróżował nie posiada aktualnych badań technicznych. Wkrótce mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem.

(fot. Policja Łęczna)

6 komentarzy

  1. normalka tam

  2. Nakazdej. Polskiej wsi jezdza ciagniki bez technicznego i nie ma w tym.nic specjalnie dziwnego kazdy o tym.wie nawet policja i nikt nie robi z tego sensacj bo to zycie

  3. A jak miał jechać na przegląd jak nie ma prawa jazdy. Trochę wyrozumiałości…

  4. Do pudła wsióra patola!

  5. ograniczenie prędkości takich pojazdów do 40km/h praktycznie eliminuje potrzebę wykonywania kosztownych przeglądów technicznych – wystarczy jak kierowca sam zdiagnozuje, że mu traktor pod obciążeniem nie spowalnia skutecznie lub przy skręcaniu ma za duże luzy co może sobie sam sprawdzić bo drążki ma toporne i na wierzchu – trochę rozumu i mniej biurokracji a świat będzie bardziej przyjazny dla ludzi

  6. na każdej wsi jest co najmniej 3 pijaków dobrze powinni wszystkich wyłapać

Kursy walut

  • USD 4.3467zł -0.57%
  • GBP 5.3385zł -0.33%
  • EUR 4.6888zł -0.2%
  • CHF 4.7154zł -0.03%

Polub nas