Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Jechał obok ciężarówki, nagle wystrzeliła w niej opona. Potrzebne były służby ratunkowe

W jadącej drogą ekspresową ciężarówce wystrzeliła opona. Następnie uderzyła ona w poruszające się tuż obok auto.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem na drodze ekspresowej S17 Lublin – Warszawa. Jak nam przekazano, ze wstępnych ustaleń wynika, iż w jadącym w kierunku Warszawy pojeździe ciężarowym wystrzeliła jedna z opon. Tuż obok poruszał się samochód osobowy. Uszkodzona opona uderzyła w auto.

Wszystko wydarzyło się na wysokości miejscowości Olempin w gminie Markuszów w powiecie puławskim. Jest to między węzłami Jastków a Kurów Wschód. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe.

Jedna osoba trafiła pod opiekę ratowników. Jak nas jednak zapewniono, mężczyzna nie doznał żadnych obrażeń ciała. Pomoc była potrzebna z uwagi na chorobę mężczyzny. Obecnie policjanci prowadzą czynności w kierunku kolizji. Występują utrudnienia w ruchu. Zablokowany jest lewy pas jezdni w kierunku Warszawy.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

5 komentarzy

  1. Życie… tyle razy się powtarza żeby nie jeździć równolegle z osiami pojazdów ciężarowych. Czy Wy wiecie w ogóle, że taka opona utrzymuje nieraz ciężar 5500kg i napompowana jest do ponad 8 bar ?

  2. Raz jechałem za ciężarówka w której strzeliła opona, w dległości z 60 metrów. Wierzcie mi, czuć moc nawet z takiego dystansu. Co dopiero z bliska. To nie sylwestrowy balonik.

  3. Kolejny farmazon, pomiędzy węzłem Jastków a Kurów Wschód jest jeszcze węzeł Nałęczów, niby szczegół a jak ważny.

Z kraju

Sport