Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Jechał na rondzie pod prąd, był pijany. Nie chciał dmuchać w alkomat

54-latek kierujący pojazdem osobowym wjechał pod prąd na jednym ze skrzyżowań o ruchu okrężnym we Włodawie. Został zatrzymany przez 23-latka, któremu zajechał drogę. Z uwagi na odmowę poddania się badaniu alkomatem, została od niego pobrana krew do badań.

W poniedziałek, po godzinie 20.00 we Włodawie doszło do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierującego samochodem marki volkswagen. Mężczyzna kierujący autem jechał na rondzie pod prąd.

– Z relacji świadka wynika, że 54-latek wjechał pod prąd na jednym ze skrzyżowań o ruchu okrężnym, czym spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym innym uczestnikom. Widząc to, 23-latek pojechał za kierowcą volkswagena, gdzie pod jednym z marketów dokonał jego ujęcia. O tym, co się wydarzyło mężczyzna powiadomił dyżurnego Komendy Powiatowej Policji we Włodawie, który natychmiast na miejsce interwencji skierował patrol – relacjonuje aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa z włodawskiej Policji.

54-latek z gminy Wyryki chwiał się na nogach, a jego mowa była bełkotliwa. Mieszkaniec gminy Wyryki odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci pobrali mu krew do badań, a pojazd odholowali na parking strzeżony. Wkrótce mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

PRZECZYTAJ

Nietrzeźwy 16-latek na hulajnodze wjechał w pieszą

3 komentarze

  1. Golec (czyt. bolec)

    Patologii ciąg dalszy. Po świętach jeszcze go trzyma. Dobrze się bawią.

  2. Słusznym by było dla podniesienia ciekawości artykułu by podawać wartość pojazdu zarekwirowanego.

  3. To policja ma uprawnienia i szkolenie do pobierania krwi ?

Dodaj komentarz

Z kraju