Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nietrzeźwy 16-latek na hulajnodze wjechał w pieszą

Nastolatek będąc pod wpływem alkoholu wjechał hulajnogą elektryczną w idącą chodnikiem pieszą. 38-latka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Jak się okazało, 16-latek kierujący jednośladem miał prawie pół promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę około godz. 21.00 na ul. Jana Pawła II w Tomaszowie Lubelskim. Dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że doszło tam do potrącenia pieszej przez kierującego hulajnogą. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego.

– Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 16-letni tomaszowianin jechał hulajnogą elektryczną po chodniku wzdłuż ul. Jana Pawła II w kierunku ul. Kościuszki. W tą samą stronę poruszała się 38-letnia piesza. Do zdarzenia doszło, gdy kierujący jednośladem chciał wyprzedzić pieszą. Zahaczył wówczas o kobietę doprowadzając do jej przewrócenia. 38-letnia mieszkanka Kielc na skutek upadku, potrzebowała pomocy medycznej i karetką pogotowia ratunkowego została przewieziona do szpitala – informuje młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska z tomaszowskiej Policji.

Jak się okazało po badaniu alkomatem, 16-latek kierujący hulajnogą miał w organizmie prawie 0,5 promila alkoholu. Piesza była trzeźwa.

– Nad wyjaśnianiem szczegółowych okoliczności tego zdarzenia pracują tomaszowscy policjanci. Ze względu na wiek sprawy zdarzenia, sprawa zostanie skierowana do sądu rodzinnego – dodaje młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska.

PRZECZYTAJ

Obywatel Białorusi po pijanemu jechał drogą krajową. Nie opanował pojazdu (foto)

18 komentarzy

  1. Zająć i zlicytować hulajnogę.

  2. Ledwie zrobiło się cieplej, a pijani hulajnogiści już się rozbijają..

Dodaj komentarz

Z kraju