Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Jechał motocyklem bez uprawnień, doprowadził do groźnego zdarzenia drogowego (zdjęcia)

Znanych jest więcej szczegółów wczorajszego, groźnego zdarzenia drogowego w miejscowości Wólka Plebańska z udziałem mężczyzny kierującego motocyklem. Jak się okazało, biorący udział w zdarzeniu 24-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem tej kategorii.

Wczoraj po godzinie 19 w miejscowości Wólka Plebańska w powiecie bialskim doszło do zdarzenia drogowego z udziałem kierującego motocyklem. Mężczyzna stracił panowanie nad jednośladem i wypadł z drogi.

Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że 24-latek z powiatu lubartowskiego, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu. By nie zderzyć się czołowo z jadącym z przeciwka autem motocyklista zjechał do rowu po lewej stronie jezdni. Siła rozpędu motocykla była tak duża, że sam już jednoślad przejechał na przeciwległy pas zatrzymując się w rowie. Tam też spadł hełm ochronny mężczyzny. Prawdopodobną przyczyna zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu.

Poszkodowany 24-latek został przewieziony do szpitala na badania. Jak się okazało, nie odniósł on poważnych obrażeń i zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Mężczyzna był trzeźwy. Policjanci sprawdzając kierującego w bazach danych ustalili, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdem tej kategorii.

Z uwagi na okoliczności zdarzenia policjanci odstąpili od postępowania mandatowego, a sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Jechał motocyklem bez uprawnień, doprowadził do groźnego zdarzenia drogowego (zdjęcia)

(fot. Policja Biała Podlaska)

9 komentarzy

 1. Droga redakcjo, motocyklista jechał w hełmie strażackim, czy kasku motocyklowym? Bo w nazewnictwie jest różnica

  • Ustawa – prawo o ruchu drogowym art. 40. 1. Kierujący motocyklem lub motorowerem oraz osoba przewożona takimi pojazdami są obowiązani używać w czasie jazdy hełmów ochronnych odpowiadających właściwym warunkom technicznym.

   • Jak zwał tak zwał. Kask w postaci hełmu spadł mu z pustego łba.

    • Dobrze, że nic się nie stało. Motocykl nie wygląda na drogi sprzęt, a zniszczony samochód to też jakiś szrot, wiec gosc po kieszeni nie dostanie.

 2. W taki oto niezbyt skomplikowany sposób, ponoć dobry Bóg eliminuje durniów

 3. betony

 4. Brak uprawnień = brak wiedzy co to jest przeciwskręt. Stąd zapewne problem na łuku jezdni.

 5. No i gość nauczy się zakładać kask zamiast hełmu. XD

 6. Ale miał farta. Dobrze że nikomu nic się nie stało. Nie popieram takiej głupoty, ale nikomu źle nie życzę wiec dobrze że będzie miał okazje zrobić prawko i nauczyć się jeździć jeżeli jeszcze zechce.

Z kraju