Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Jechał po chodniku i wzdłuż przejścia. Zdecydowana reakcja pieszych

Ze zdecydowaną reakcją pieszych spotkał się kierowca mazdy, który postanowił wykorzystać chodnik, aby dojechać w miejsce, gdzie chciał zaparkować. Nagranie całego zdarzenia pojawiło się w sieci.

Przed kilkoma dniami w internecie opublikowane zostało nagranie, w którym jego autor postanawia zablokować drogę kierowcy, który wjechał na chodnik i ścieżkę rowerową. Siedzący za kierownicą mazdy mężczyzna, najwyraźniej niezadowolony z takiego obrotu sytuacji chciał, aby pieszy odsunął się z chodnika, po którym zamierzał pojechać, aby zaparkować w upatrzonym miejscu.

Gdy to nie pomogło, dotknął swoim autem blokującego przejazd pieszego. Wtedy do dyskusji włączył się kolejny pieszy, który zagroził wezwaniem policji. To sprawiło, że kierowca mazdy zrezygnował z dalszej jazdy i postanowił wycofać.

Jak tłumaczą policjanci, jazda samochodem po chodniku, zwłaszcza gdy znajdują się na nim piesi, jest bardzo niebezpieczna. Kierowcy, który zdecyduje się na taki manewr, grozi mandat w kwocie 250 złotych. W tym przypadku kierowca złamał jeszcze jeden przepis, gdyż poruszał się wzdłuż po przejściu dla pieszych. Za to wykroczenie również obowiązuje 250 złotych mandatu.

 

Bezpośredni link do wideo – kliknij!

(wideo – youtube – TopInfo)
2017-03-21 18:29:58

30 komentarzy

 1. @M następnym razem nie jedź chodnikiem, tylko jezdnią. Wtedy nie wylądujesz na youtube z numerem rejestracyjnym auta.

 2. A to ciekawe, bo człowiek ma kanał nagrywający święte krowy w Warszawie, czyli to jakiś słoik. Stad też się zastanawiam dlaczego to niby taki nius z Lublina…

 3. I bardzo dobrze buractwo należy tępić!

 4. I co dostał ten mandat? czyli 500zł, tablice widocznie do roboty Policjo ! jak złamał prawo to egzekwować !

 5. Kierowca miał potrzebę pojeździć po ludziach więc dla czego ktoś okrutny mu to uniemożliwił?

 6. Merytorycznych wypowiedzi nie wiele za to piziom kompleksów mieszkanców metropolii zwanej lublin kosmiczny…. Banda słoików heheheh

 7. A ile to ludzi przechodzi przez jezdnie nie na pasach i co trzeba od razu filmować i robić sensacje . je….i konfidenci

  • Do łagru za przejście na czerwonym świetle.

  • Po swoim gospodarstwie to możesz sobie jeździć jak chcesz. Ale pozwól ludziom swobodnie korzystać z chodników, bo od tego one są. Dobrze, że są jeszcze ludzie którzy tego pilnują.

  • Za przejście w miejscu niedozwolonym grozi mandat. Sam raz takowy dostałem, choć nie spowodowałem żadnego zagrożenia ani utrudnienia ruchu. Tam prawie ruchu nie było. Mandat mimo wszystko przyjąłem.
   Tutaj poza zakazem ruchu po chodniku doszło jeszcze do wymuszenia pierwszeństwa na pieszych.
   Dobrze, że znajdują się konfidenci napiętnujący takie zachowanie, bo niedługo to kierowcy w piaskownicy zaczną parkować.

 8. Sam go nie masz to chociaż naklejką swój brak zrekompensujesz ?

 9. LSW-IEŚ jak po polu nauczyli jeździć to co tam drogi publiczne tak jak na wsi do sklepu na „SKUŚKĘ”

 10. LSW i wszystko na ten temat w wolnym tlumaczeniu ( lubię swoją Wieś )

Z kraju