690 680 960

Jaskółki odleciały, trasę otworzyli. Można już korzystać z nowej drogi Radawiec – węzeł Węglin

Ostatni odcinek drogi wojewódzkiej nr 747 został dzisiaj oddany do użytkowania. Kierowcy mogą już przejechać nową trasą z Radawca do węzła Węglin.

We wtorek wieczorem usunięte zostały zapory uniemożliwiające wjazd na nowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 747. Choć kierowcy wyremontowaną drogą od mostu w Kamieniu jeżdżą już od dawna, nowa nawierzchnia urywała się w Radawcu. Do Konopnicy znów trzeba było korzystać z kilkukilometrowego odcinka, gdzie straszyły dziury i nierówności.

Trwające od początku ubiegłego roku prace, mające na celu połączenie drogi wojewódzkiej z drogą nr 19 miały się zakończyć w ostatnich dniach lipca. Drogowcom jednak plany pokrzyżowały jaskółki. Mianowicie w związku z zagnieżdżeniem się na placu budowy tych chronionych ptaków, prace zostały przesunięte w czasie.

Od początku września trwały już odbiory oraz procedury związane z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie drogi. Wszystko przebiegło pomyślnie i kierowcy mogą już korzystać z nowej trasy, omijając Marynin i Kozubszczyznę, docierają do Konopnicy. Mogą też wjechać od razu na obwodnicę.

(fot. lublin112)
2017-09-19 20:09:08

26 komentarzy

 1. teraz tylko obwodnica konopnicy i będzie git bo w poniedziałek rano będą stać jeszcze na rondzie przy obwodnicy

  • Zamiast świateł przy kościele w Konopnicy rano i po południu policjanta do sterowania ruchem i korków nie będzie 😉

   • ..tiaa bo lubelska Policja ma ludzi takie zatrzęsienie żeby ich rozstawiać bo mieście na każdym newralgicznym skrzyżowaniu.. a ponoć w Lublinie działa „ynteligentny” system zarządzania ruchem

   • kierowca bombowca

    Do obydwu poprzedników , nie trzeba ani obwodnicy Konopnicy ani policjanta , tylko trzeba ruszyć głową. Wraz z otwarciem 747 , powinien być maksymalnie wydłużony czas świateł na wprost , bo ruch na starej 747 w kierunku przejazdu będzie teraz bardzo mały(lokalny) a do tego za kilka dni mają zamknąć przejazd , więc od strony przejazdu będzie po kilka samochodów , no ale jak ktoś nie pomyślał i zostawił taki sam cykl jak był to przy dzisiejszej pogodzie to już mógł być armagedon na rondzie z rana

    • kierowca bombowca

     Dodam jeszcze , że wydłużenie świateł przy kościele na wprost , pomoże w zminimalizowaniu korków przy wyjeździe z miasta które w godzinach szczytu też się tworzą , nieraz jest to od kościoła aż do JP II albo i dalej.

 2. Tak wszystko fajnie tylko jakim kosztem ? Robiąc pod oknami mieszkańcom nie pytając się ich o zdanie ! Zamiast wysiedlić no ale co wolno wojewodzie …….

  • Już dawno chciałam kupić tam działkę, ale jednak projekt drogi i wówczas rezerwa przewidziana pod tą drogę mnie zniechęciły. I słusznie.

   • Ja chciałem kupić BMW e60 535d ale bimmer mnie zniechęcił. Zaraz by mnie palcami wytykali, że idiota.

 3. Widac że w tym kraju poprzewracalo się co niektórym we łbach ,,,zeby jakiś ptaszki blokowały otwarcie drogi

 4. teraz to już całkiem zakorkują to nie dopracowane rondo.

 5. Jak teraz będzie wyglądał skręt od Kraśnika w kierunku Opola Lub. ? trzeba jechać aż do ronda i tam zawracać?

  • kierowca bombowca

   Nie , na pierwszym zjeździe na górze masz możliwość albo w prawo na Lublin , albo w lewo na Opole Lub. tylko już dawno pisałem , że to może być mocno kolizyjne skrzyżowanie i to po obydwu stronach tego wiaduktu , bo jak ktoś będzie dobrze zapiep..ał od Bełżyc a w lewo np. będzie się chciał wyjechać tir to chwilę mu to zajmie , a widoczność jest słaba , chociaż może w z samochodu ciężarowego lepiej widać bo siedzi się dużo wyżej , ale obym się mylił

 6. A kiedy będzie przebudowa drugi z kozubszczyzny do Konopnicy przy kościele?
  Zamiast łatania dziur wójt i samorząt powinni pomyslec o nowej nawierzchni,

 7. Szanowni Państwo, zwróćcie uwagę na niepoprawne oznakowanie w rejonie „Węzła Węglin. Chodzi o to , że jadący od strony Kraśnika otrzymują informację, że kierunek na Opole Lubelskie wymaga skrętu w prawo tym samym kierując do ronda, powiem więcej nawet jadąc od strony Opola będąc na wiadukcie(w rejonie węzła węglin) znak nad jezdnią wskazuje nam kierunek na Opole i Lublin….. brawo dla drogowców….zmieńcie tą bzdurę czym prędzej i nie irytujcie kierowców.

 8. Szanowna Pani Ewo, do chwili obecnej odcinek drogi pomiędzy kościołem w Konopnicy a Kozubszczyzna był częścią drogi wojewódzkiej nr 747 w związku z czym naprawy i remonty tejże drogi nie leżały w gestii Pana Wójta. Być może teraz kiedy trasa 747 zmieniła swój bieg w/w odcinek drogi zmieni swój status z drogi wojewódzkiej na gminną …. ale tego nie wiem. Nawet Jeżeli tak się stanie to damy trochę czasu i szansy samorządowcom.

  • Z tą zmianą statusu to tak się nie rozpędzaj. Myślisz, że gminy są tak chętne do brania na swoje barki utrzymanie drogi? Wraz ze zmianą statusu, dodatkowej kasy nie będzie. To nie przypadkiem, po oddaniu S17 trwa przepychanka ze starą 12?

   • Zgadzam się z Tobą w zupełności….ja tylko opisałem „mechanizm” kto za co odpowiada….we wcześniej opisanym przypadku za zły stan nawierzchni odpowiedzialny był prawdopodobnie ZDW a nie wójt. A skoro już o stanie nawierzchni… czy nie uważacie Państwo, że skoro wybudowano ścieżki rowerowe na odcinku Radawiec – Bełżyce to należałoby dbać o ich utrzymanie. Tymczasem porastają trawą i chwastami. Nie wspomnę już o tym że wysokie chwasty ograniczają widoczność w rejonach skrzyżowań co zagraża bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

 9. I jak było można przewidzieć – nie zostały wydłużone światła dla samochodów od strony Kraśnika.
  Dziś korek zaczynał się na rondzie obok BP.
  Ciekawe jak długo się taka sytuacja utrzyma zanim ktoś przestawi światła.

  • Sytuacja będzie utrzymywać się tak długo jak długo kierujący pojazdami będą czekać na światło niebieskie mimo, że zielone świeci się od kilkunastu sekund. Trochę więcej refleksu a ułatwimy sobie poranne dojazdy w przeciwnym razie zielone może świecić się i 24 godziny na dobę a i tak będą korki.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej